| anonim_4396 a întrebat:

Imi este destul de greu sa pun intrebarea asta aici, nu stiu cum sa o explic mai corect asa ca imi cer scuze dupa acum pentru exprimare dar vreau parerea cuiva din afara care nu ma cunoaste.

Pe scurt. M-a inselat cu o tipa din tara( pentru ca noi amandoi suntem stabiliti in afara, aici ne-am cunoscut). A fost acasa, a fost cu ea, a venit aici inapoi, insa au continuat sa vorbeasca mereu "ca iubiti". Am aflat eu, a aflat si tipa. Mi-a spus ca a terminato cu ea, lucru care nu s-a intamplat. Cert e ca ne-a dus pe amandoua cu zaharelu cam un an de zile. Eu fiind aici cu el mereu, tipa in tara vorbind aproape zilnic cu el. (va rog nu incepeti sa judecati) Dupa aprox un an am zis gata nu mai pot s-a terminat. Si ne-am despartit sau cel putin am incercat pentru ca el peste noapte a devenit alt om. Mi-a dat "N" dovezi ca nu mai are nimic cu ea si s-a straduit enorm sa ma faca sa imi recapat incredrea in el. Dupa alte 4-5 luni in care eu am crezut ca toata povestea asta s-a terminat, deci mai aveam mici banuieli, am aflat de la tipa din tara ca ei tot au mai vorbit. Eu nestiind nimic, tipa da. Ea mi-a spus ca renunta, ca s-a saturat sa mai astepte dupa el si ca oricat ar incerca el sa o caute nu mai vrea sa aiba de aface cu el asa ca, sa nu imi mai fac griji in privinta ei. Am fost socata, in tot timpul asta in care el s-a purtat exemplar cu mine si nu am avut nimic sa ii reprosez de fapt am fost mintita. Nu i-am zis nimic lui am vrut sa vad ce face, daca chiar o lasa in pace cand ea ii spune ca renunta sau insista si incearca sa o faca sa se razgandeasca. Spre surprinderea mea nu a insistat deloc, ba dincontra tot ea isi cauta vorba cu el ( si spun asta cu cea mai mare siguranta). De atunci au trecut vreo 3-4 luni, In tot timpul asta el nu si-a schimbat deloc comportamentul fata de mine din contra simt din ce in ce mai mult iubirea si aprecierea lui, insa eu nu pot sa ii arat iubirea mea desi il iubesc nespus si e totul pentru mine. Tot stau cu teama aia ca ma minte si sunt de fatada toate vorbele lui.
Tipa si-a facut alta relatie deci este exclus ca ei sa mai vorbeasca. Insa tot nu pot sa trec peste. Mie teama nu pot sa ii cred vorbele in totalitate. Mie teama ca in mintea lui sa nu fie tot tipa aia desi el imi dovedeste mereu ca ma iubeste si face tot posibilul sa ne fie bine, se preocupa mereu pentru noi, ma asculta si imi este alaturi in orice chiar nu am ce sa ii reprosez. Insa eu tot stau mereu cu frica asta ca ma minte ca toate astea sunt defatada si tot la ea se gandeste.
Luna asta facem 2 ani jumate, timp in care pe langa povestea asta am trecut impreuna prin multe si bune si rele si in ciudata situatie am fost alaturi unu de altul mereu si ne-am ajutat cu ce am putut.
Va rog nu ma judecati, ca, cum am putut sa accept atatea pentru ca nu ati fost in pielea mea. Toata suferinta mi-a fost rasplatita, el o face in fiecare zi insa problema acum este la mine ca nu pot trece peste.
As vrea de la voi un sfat, o parere, o parerea de la un necunoscut.Multumesc ca ati avut rabdare s-a citit tot am incercat sa o fac cat mai scurta posibil.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te-a dus cu zaharelul o mare perioada de timp ce te face sa crezi ca nu v-a continua sa faca asa ceva, de unde sti ca tipa respectiva are o relatie?

| ciocolatacupiperrosu a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu pentru ca mi-a spus ea si am vazut asta si pe fb ei. Tocmai de asta am postat intrebarea. Pentru ca nu pot sa am incredere ca de data asta chiar e sincer si nu continua sa "ma duca cu zaharelul"

| Vi003 a răspuns:

Cred ca iti consumi timpul si energia cu cine nu trebuie si in acest fel iti complici viata. Fii mai selectiva in alegerea prietenilor! Curaj!

| schmoll a răspuns:

Ceau,totul pleaca din tine,si ce crezi,ratiunea inimii nu minte niciodata,caracteru se schimba greu,poate niciodata,nu e exclus sa te iubeasca,stii cum sunt baieti nu vor un "mar",vor salata de fructe,dar pana la urma constientizeaza cand pierd "marul"si il vor inapoi,ar face orice pentru el,trecutul este o iluzie,nu mai exista, timpul vindeca tot, si ultimele amintiri, fi fericita in prezent si crede in tine, si in puterea iubirii

| fetitzabunasinebuna a răspuns:

Nu se iarta minciuna. am invatat asta acum ceva timpwinking