| amyy6 a întrebat:

Imi este foarte frica, am facut sex protejat, am verificat prezervativele punand apa in ele iar toate au fost in regula.
In schimb nu mi-a venit menstruastia si simt niste dureri de burta, mi-a intaziat o saptamna.
Imi este foarte frica ca sunt iar eu nu ma simt pregatita pentru o sarcina, sunt minora.
Este totul doar in capul meu sau chiar sunt?

6 răspunsuri:
| Dkaoapfjwkqoefkd a răspuns:

Se mai intampla sa mai intarzie si din alte motive, dar pentru linistea ta cumpara un test de sarcina, ca sa stii la ce sa te astepti

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă zici că te-ai protejat, nu mai sta cu frică, uneori menstruatia mai întârzie, nu înseamnă că e neapărat vorba de sarcină, sunt mai multe motive pentru care întârzie menstruatia.

| Violleta2022 a răspuns:

Si de ce iti este frica?
Ai fost violata?

| Lubeniță38900 a răspuns:

Dacă ai făcut sex protejat, și nu a intrat spermă in vagin nu ești însărcinată, stai calmă, menstruația mai întârzie, nu mereu este la fel.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fa un test de sarcina.
Prezervativul folosit corect e o metoda foarte buna de contracepție.

| Miruna333 a răspuns:

Da, doar in capul tau
Daca esti matura, stii cum se produce conceptia si stii sa te protejezi, stii ca sansele sunt 0 barat si ca menstruatia intarzie din N motive