| Mirelamiri234 a întrebat:

Imi este foarte frica sa nu fiu gravida. Mi s-au luat analize de sange si urina.Acum o saptamana am facut sex uscat, cu prietenul meu.Ambii suntem virgini, nu a avut loc nicio penetrare a organele doar s-au atins cateva minute.Imi este teama din pricina lichidului seminal...ciclul imi intarzie, trebuia sa imi vina pe 30 acum suntem in 4...imi poate intarzia din pricina stresului? Sunt foarte stresata, o sarcina ar fi cea mai mare problema acum.Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1.) In primul rand in cazul in care menstruatia urma sa inceapa in data de 30 Iunie, in acest caz rezulta ca ''sexul uscat'' intretinut in urma cu o saptamana a avut loc de fapt in 27 sau 28 Iunie, adica cu 2 sau 3 zile inainte de data calculata a menstruatiei. Daca rationamentul este exact si corect, inseamna ca joaca de-a sexul a fost intretinut in perioada de INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual, perioada a ciclului menstrual in care formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA. 2. ) De asemenea trebuie sa stii in mod sigur si precis, ca ingrijorarea ta este absolut inutila si lipsita de sens din moment ce NU ajunge sperma autentica in vagin indiferent in ce moment al ciclului ar fi intretinuta o astfel de joaca sexuala....nevinovata. big grin 3. ) Daca au fost prelevate ieri sau astazi, analizarea celor 2 mostre/probe, atat cel de sange cat si cel de urina devine ABSOLUT INUTILA fiindca rezultatele vor fi 100% false, gresite, astfel ca banii sunt pur si simplu aruncati ''la gunoi''. 4. ) Pentru informarea ta corecta trebuie sa afli/sa stii si pe viitor ca lichidul amintit, adica cel preejaculator (si nu seminal), NU contine spermatozoizi, deci prin intermediul sau este IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina. Poate sa contina spermatozoizi insa NUMAI intr-o anumita situatie foarte precisa. In concluzie se poate afirma fara nicio teama ca in conditiile descrise si existente, este cu totul imposibil sa fi putut forma o sarcina. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Mmmm sex uscatwinking
Fara penetrare = 0 sansewinking

| Rux2000 a răspuns:

Câți ani ai 12? Nu este vroba de nici o sarcina aici stai linisita cat timp nu este vroba de o penetrare si de o ejaculare...

| Ancaandra a răspuns:

Chiar dacă ai fii sa zicem nu se vede acum