| BringMeTheHorizon a întrebat:

Imi place de o fata de la mine de la liceu (momentan zic ca e draguta)nu o stiu nu ma stie. si sunt prea timid sa intru in vorba cu ea! cum as putea trece de acest "prag" ca daca as face rost de id-ul ei ( acum e la moda cu id-ul nu mai e cu nr de telefonlaughing ) as putea vb multe doar sa nu fiu fata-n fatabig grin zice-ti-mi un mod cum sa vorbesc cu ea O_o mentionez ca nu ii stiu prietenii sau colegii O_o doar cum se zice.am pus ochii pe ealaughing dau funda crazy{doar d-astea am }

Răspuns Câştigător
| zelda a răspuns:

Imi place cum te exprimilaughing Da zici bine cu id-ul (eram sigura ca pe mess ai curaj si cand o vezi iti piere tot curajul)laughing. Ar fi un prim pas asta cu id-ul, asa v-ati mai cunoaste si voi putin si poate in timp o vei considera mai mult decat draguta si poate si ea va considera ca esti un tip de treaba si simpatic. Eu zic sa-ti faci putin curaj ca sa poti vorbi cu ea si fata in fata sau sa-ti faci curaj macar sa-i poti cere direct ei id-ul pentru ca ii vei da de inteles ca ai o "pasiune" pentru ea. Scuza-ma ca am tot repetatblushing...Incearcahappy

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Buna.happy
sincer ar trebui sa-ti invingi timiditatea,ca, cu (scuzati cacofonia big grin )ea nu ai multe de castigat, ba chiar pierzi enorm.De ex: poate sa mai puna candva` ochi pe aceea fata si daca are mai mult curaj, poate sa iasa ceva foarte frumos.Nu vreau sa te superi,dar maine,daca nu te grabesti azi,ea va fi langa alt candva`, iar tu vei avea de suferit,caci dragostea nu dispare atat de usor straight face. Crede`ma,nu stiu cum e la voi baieti,dar la fete ea prosfera si mai mult insa se trezeste si acel sentiment de gelozie ( asa te vei crede,daca nu vb la timp cu ea big grin )vei pange,nu cu lacrimi si cu sufletul,ceea ce doare mai rau ca si orice lovire,ori cate de dureroasa ar fi aceeasta
Nu o lua ca pe "o morala", si ca pe un sfat, care poate te va ajuta big hug
P.S.de faza cu idul`,da ai putea sa-l afli, dar si "vorbitul fata-n fata" este la moda, chiar o metoda mai bunawinking
puppy dog eyes

| OnnySky a răspuns:

Pai nu stiu da peste ea cand are carti in mana si ajut-o sau bagate in seama cu colegi ei.Dar fa-ti curaj si vorbeste cu ia...

| BringMeTheHorizon explică:

Faza e ca NEVER adica NEVERT cand iese in pauze nu e singura.tre sa aiba o "coada" dupa ea...si asta is so shitty! + ca eu stau cu 2-3 prieteni.si mai fac si aia misto (nu cu rautate) dar maimpiedica si mai multlaughing)

| mady_2128 a răspuns:

Pai du-te la ea si zi sa iti dea id'ul sau dca nu sa iasa la un suc sau cafea cu tinewinking