| qKz09 a întrebat:

Imi place de o fata din clasa (is a 6-a si am 13 ani nu stiu daca conteaza) dar mie cam rusine wsa o intreb daca ma place sau daca sa fie cu mine imi puteti da niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| ionela22 a răspuns:

Daca te place se vede dupa cum se comporta cu tine,daca iti zambeste,daca e amabila cu tine, daca sta in preajma ta. Daca este asa fa-ti curaj si spune-i, nu ai nimic de pierdut.Sau ii poti spune si daca vezi ca spune nu ii spui ca ai glumit

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La inceput poti sa vorbesti cu ea pe plan amical si cu timpul ii spui ca ai vrea o relatie.

| Adorable a răspuns:

Buna!
Pai, daca nu indraznesti intreab-o pe ocolite prin intermediul prietenilor sau lucruri de genul " Ma mai iubesti, cat la % ma iubesti ". Exista multe posibilitati de a o intreba si depinde de tine cum o intrebi.
Stii cum se zice : Nu risti, nu castigi. Nu este sfarsitul lumii daca ii spui ca iti place de ea. Spune-i atunci cand te simti pregatit, dar sa nu fie prea tarziu.

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Sa o tachinezi zilnic.si dupa ceva timp sa ii zici ca o palci?thinking

| Funditssa a răspuns:

Sincer parerea mea e sa o intrebi! Ca dka mai asepti poate fi prea tarziuu!

| anyia a răspuns:

Dap. Asteapta sa cresti nitel si dupa aceea pune problema in felul asta. Acum e doar o joaca de copii chestia ''vrei sa fi cu mine?''

| luisika a răspuns:

Sa vb cu ea pe mess.si sa-i spui ce simti iar a doua zi s-o inviti in oras la o prajitura, un suc... ceva...

| Sophiie a răspuns:

Pai...daca cunosti pe candva din cls ei sau daca nu cunosti imprietenestete si vezi cm faci si lasa-i un bilet anonim ca lucruri frumoase si lasa-i mai multe zile si la un moment dat fa ca in Licenii.fa cumva sa te vada cand il pui sau atunci cand il dai copilului rspectiv sal punatongue... sper ca te-am ajutat eoh una stiu ca merebig grin