| sfermo_2773 a întrebat:

Imi place de o fata, ei ii place de mine sau cel putin asa credeam prietenele ei ma tot indemnau sa vb cu ea.Si cand am vorbit cu ea, i-am spus ca imi place si ea brusc imi spune ca nu vrea o relatie deocamdata.Am insistat sa mergem sa bem un suc sa ne cunoastem mai bine si daca nici dupa asta nu o sa vrea o relatie cu mine am sa o las in pace, dupa care a spus ca mai vb si la cinci minute a si iesit.Am procedat bine? Cu ce am gresit? Cine ma ajuta si pe mine sa invat sa vb cu o fata fara sa rada de mine?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu vad sa fii gresit undeva.Prietenele ei te-au indemnat sa-i vorbesti, ceva stiu ele.Foarte frumos ca ai invitat-o la suc.Incearca sa fii cat mai sicer, spune-i ca nici nu stii ce sa-i spui ca sa nu gresesti, dar ca ti-e foarte draga si vrei sa fiti impreuna.Intreab-o care e motivul pentru care nu vrea o relatie deocamdata.Intreab-o daca nu cumva e un mod de a refuza politicos... Spune-i ca intelegi orice, doar sa fie sincera cu tine, asa cum esti tu cu ea.Bine?

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu zic ca ai gresit ca i-ai spus ca iti place de ea. Asta o face cineva numai dupa o intalnire-doua, si normal sa o faca cand sunt fata in fata, nu prin mess. Dar nu este o greseala mare, oricum. thinking
Poate ar fi bine sa ii duci o floare si sa o inviti prin viu grai.

| BlueBird a răspuns:

Eu nu cred ca ai procedat gresit. ai avut curaj si asta e de apreciat. totusi cred ca fata nu vrea o relatie, nu este pregatita acum, ai putina rabdare nu o stresa happy.

| sfermo_2773 explică:

Dar imi este rusine de ea acum.Ce sa vb cu ea?