| flyproject a întrebat:

Imi place de o fata i-a zis la un prieten ca sunt disperant nu stiu poate prea mult am cautato bine ea e o fire mai timida se lasa greu am vb cu ea ceva vreme buna dar acum ma ocoleste aproape zilnic trec pe la ia la bloc nu stiu oare o sa ma caute intr-o zi? Fundatongue

6 răspunsuri:
| ALEXTZU a răspuns:

Poate ca ea nu e pregatita sa aiba o relatie cu tine sau nu te place dintr-un anumit motiv, mai bine ai forbi cu ea despre asta. fundita? pls

| andra94e a răspuns:

Uneori,o fata face asa doar ca ii place cand vede ca vrei cu adevarat sa fi cu ea.asta nu pot sa zic,daca te va cauta, dar incearca sa o bagi in seama, si poate o sa ajungeti la un puct unde vei putea sa-i spui sentimentele tale pentru ea.happybafta!

| PinkTerror a răspuns:

Hoooo deci din cate inteleg eu:
1. ai un prieten nemaipomenit daca in fata celei de care iti place ii zice ca esti disperat.(sunt sarcastic)
2. dai un telefon sau im sau trimite-i un porumbel calator ceva... si invit-o in oras. daca accepta super daca nu accepta intreab-o simplu si fara smiorcaeli de ce. macar vei afla un motiv si o vei putea uita mai usor; ) si app mai usor cu mersul pe la blocul ei ca suna un pic prea mult a obsesie si a hartuire... o relatie e frumoasa daca e lasata sa mearga natural.

| PisicutzaMiky a răspuns:

Buna!
Probabil ea nu e pregatita sa aiba o relatie sau poate nu te place. Las-o putin timp singura, nu o mai cauta si poate te cauta ea pe tine. Daca nu, vorbeste cu ea si intreab-o daca te place.
Pa-pa!

| Crisu a răspuns:

Buna! De ce te stresezi atat pentru ea? Tocmai asta este si problema. A zis ca o disperi, de ce te mai straduiesti atunci? Las-o in pace!

| lollyloll a răspuns:

Stii tat mereu ma invata ca trebuie sa ii lasi pe ei sa vina la tine.pt ca daca te tii dupa fundul fetei o sa creada ca o sufoci.lasa sa treaca un timp si dupa aia vorbeste cu ea dar nici prea mult nici prea putin.nu te tine dupa ea foarte mult si nu-i indeplini toate dorintele. dupa aia te vei transforma in catelusul ei si nu va fi bine. poate ca nu e pregatita, mean. sper sa te ajute