| deadman a întrebat:

Imi place de o fata, iar maine eu cu ea si inca 3, 4 copiii din clasa mergem la un liceu pentru o activitate, si cred ca eu sunt singurul baiat care merge, as putea sa fac ceva sa fac ceva sa o fac sa inceapa sa ma placa?

2 răspunsuri:
| Joint_Gabriej_1993 a răspuns:

Pai in primul rand ai putea incepe sa ii vorbesti tot timpul frumos, asta daca nu o faci deja, incearca cu cateva glume dragute, sa nu fie rasiste sau discriminatori cum ar fi cu blonde politisti etc, umorul intodeauna prinde bine, poartate frumos cu cei din jurul tau cand e prezenta sau in apropiere si poate auzi sau vedea ce se intampla ...sti cum se spune sa iti alegi partenerul dupa cum se poarta cu chelneru'winking, incurajazo chiar daca ideile ele sunt absurde, nu o contrazice! alint-o mai tot timpul dar sa nu dai in nesimtire, sa fie alinturi faine si mai mult cu subinteleswinkingBAFTA!

| ElDictator a răspuns:

Cheam-o sa luati masa dupa ce se termina respectiva activitate, si sa vorbiti despre proiect mai detaliat.
Intrii in vorba, vezi cum reactioneaza, si, daca e cazul schimbi subiectul cu ce vrei tu.
Nu forta prea tare, e ideal sa vorbiti mai multe saptamani (poate chiar luni) pana sa incerci sa-i spui ca o placi. In timnpul asta o sa aiba si ea ocazia sa te cunoasca, si tu pe ea, si veti vedea daca va potriviti.