| Teodor1899 a întrebat:

Imi place de o fata si as vrea sa ii spun dar nu stiu unde si cand pentru ca ii mereu pe langa alti iar dupa scoala pleaca devreme impreuna cu prietenele ei, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Cere-i un numar de telefon si va intalniti intr-un week-end. Nu neaparat la scoala. Si ii spui sa va intalnitit intr-un parc. ceva. Si acolo ii poti spune ca iti place de ea.

3 răspunsuri:
| florin96ak47 a răspuns:

Nu astepta momentul perfect cu apusul de soare si petale de trandafir etc. pentru ca nu va veni niciodata!
Gaseste un motiv sa stai langa ea, (chiar si la scoala) priveste-o in ochi si spune-i ca iti place de ea.

| Crissulina18 a răspuns:

Profita de ocazie atunci cand o ai in fata ochilor indiferent daca sunt si alti in jurul sau, te poti prezenta si scuza spunandu-i ca doresti sa vorbesti cateva minute cu ea, iar dupa dezvalui sentimente si incearca sa-i explici deschis tot ce doresti tu, iar ea cu siguranta va intelege si cine stie, poate va fi chiar ceva frumos. Daca vei amana mereu poate nici nu vei mai avea ocazia si o vei surprinde intr-o zi cu un alt baiat...asa ca ..Bafta!

| Aleonechess a răspuns:

Salut. Cere-i numarul de telefon si invit-o la un suc. Eu zic ca e un loc bun de discutat si ii poti spune ce simti.