| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata si dupa cum arata sigur e mai mare ca mine. Vreau sa o intreb cum o cheama si cati ani are dar nu stiu in ce mod sa o fac. Parca am curaj dar cand o vad ceva ma tine pe loc. Dați-mi o idee de a incepe o conversație.

6 răspunsuri:
| Cristina788 a răspuns:

Păi întreab-o direct, spune-i bună cum te numești? cam atât pentru început după îți faci mai mult curaj dacă ești timid nu rezolvi nimic

| Goete a răspuns (pentru Cristina788):

Sau sa ii spuna gen:
"Buna, esti singura care ma poate ajuta in a asocia un nume viselor mele...
Cum te numesti?"
?

| Goete a răspuns:

Nu o intreba cati ani are.
Si nu exista nici o reteta universala de cum sa abordezi o fata. Poate e destul doar o privire

| Silwian a răspuns:

Hey Baby! Mancati as gurita ta ...bei o cafea cu. mine!?)))

| cristian200313 a răspuns:

Intreab-o cu un,, buna, ce faci?,,?
Intreab-o direct ca sa nu iti pierzi timpul asteptand, fii barbat si dai un mesaj.

| toniii161616 a răspuns:

Crede ma, răspunsul aceste te va ajuta deoarece sunt fata și cele mai bune sfaturi de genul sunt date de fete. Gândește te mai întâi ce te tine pe loc. Adică felul în care arati nu trebuie sa conteze. Poți vorbi înainte cu o prietena de a ei. Spune i ca o placi puțin pe prietena ei și dacă te va ajuta o va face intr-un mod Bun. Sau pur și simplu te poți duce la ea, dacă poți sa te duci cât timp este singura, pentru a nu te jena. Gândește te doar ca nu ți se poate întâmpla ceva rău, si ca dacă te faci de ras poți spune expresia : "Scuze, nu știu ce este cu mine, sunt foarte emoționat, prezenta ta mă face sa mă simt mai bine" sau mai poți adauga că e draguta și ca o placi dacă ai puțin mai mult curaj. Odată ce ai început sa vorbești cu ea, fa i complimente, spune i cât de frumoasa e, ca te simți bine lângă ea, dar nu exagera ca la un moment dat își va da seama și va fi jenant. Sper ca te am ajutat măcar puțin. Bafta!