| Mystak3 a întrebat:

Imi place de o fata. Si stiu sigur, 100% ca si ei ii place de mie, insa nu stiu cum sa fac primul pas, ce sa-i spun cand o iau deoparte... Vreau sa am initiativa dar sunt timid putin. Ce sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| UninspiredName a răspuns:

Da nu trebuie sa ii spui.treci direct la actiune...cand mergi pe strada langa ea. ia'o de mana, sarut'o, daca si ei ii place de tine nu te va respinge si e mult mai usor sa o iei de mana decat sa intacmesti un discurs cu care sa o dai gata...asta vine pe parcurs.succes.
Hope i helpedtonguebig grin.

3 răspunsuri:
| Georgix a răspuns:

Pai ii spui asa; "Am vrut sa-ti zic de mult, dar am tot amanat...ma gandesc ca am forma un cuplu frumos, asta bineinteles daca vrei si tu". Bafta.happy

| PoOfarina a răspuns:

Stii, uneori e foarte greu sa vorbesti celei/ celui pe care o/ il placi de teama sa nu spui ceva gresit, de teama sa nu te refuze... Cred ca cel mai bine ar fi sa o saruti, pentru ca daca si ea te place nu va da inapoi. Uneori un gest face mai mult decat 1000 de cuvinte. Treci peste timiditatea asta si`o sa vezi ca va fi bine!
Mult noroc! >big grin

| ddeeaa a răspuns:

Poi intr-o zi cheamo sa va plimbati doar voi doi, si fa-i complimente, si spune-i ca e detreaba si draguta si ca iti place de ea si ca ti-ai dori sa fi impreuna cu ea. Mult succes:*