| iSerre a întrebat:

Imi place de un baiat cu 2 ani mai mare decat mine.El a aflat de la o prietena ca il plac...A facut misto de mine, dar a doua zi a incetat.Inainte sa-l plac (si acum) se uita fix in ochii mei...Am rugat 2 prietene sa-l intrebe ce crede despre mine iar una a zis ca ma considera draguta iar cealalta ca sunt o proasta(e adevarat ca sunt certata cu cea care a zis ca ma considera o proasta).Ce sa fac? Cum sa aflu daca ma place?

Răspuns Câştigător
| Stella11 a răspuns:

Daca spui ca fata care a zis ca baiatul te crede proasta esti certata cu ea. inseamna ca baiatul te crede draguta, nu trebuiesa o asculti pe acea fata. Si mie mi s-a intamplat sa imi placa de un baiat mai mare decat mine (dar era cu 1 an mai mare) si prietena mea mi-a zis ca imi fac eluzi, pentru ca. el nu s-ar uita la mine crying. poate acea fata, zic si eu, a zi asta asta, poate. ii place de acel baiat :X zic si eu, sa nu tragi concluzi pripite, dar. este posibil happybig grin
SAU
In legatura cu baiatul, daca afli ca te place, atunci ar trebui sa il iei la intrebari. Sa afli de ce te-a hartuit atata, de ce a ras de tine. Si sa ii spui ca nu este bine sa te joci cu sentimentele unei persoane, mai ales a unei fete fragile sad :X

Sper ca te-am ajutat! FUNDA? :X big grin

| gabby269 a răspuns (pentru Stella11):

Saraca de tine, imi provoci mila...Nu am inteles nimic din ce ai scris, esti analfabeta, dar nu e nimic, ai compensat cu muuulte emoticoane.Si mentalitatea ta e la fel de stricata precum scrisul.Ma rog, draga iSerre, nu te mai increde in prietene pentru ca, la un moment dat o sa vezi ca de fapt aceste asa-zise prietene iti sunt de fapt doar simple cunostinte.Cel mai bine e sa fi pe cont propriu, sa iti rezolvi singura problemele si sa nu implici pe altcineva.Ai putea sa mergi la baietas si sa ii ceri parerea despre tine, ii spui ca esti curioasa si ca vrei sa afli cum te vede el.Sincer,fara pupincurism si imbaloseli false. Daca nu esti in stare sa iti faci ordine singura,e naspa de tine. Oricum, daca nu merge cu respectivu, merge cu urmatoru, nu te lasa "vrajita" de intalnirea privirilor, nu o sa se intample ca in filme ca o sa va luati de mana si o sa zburati inconjurati de fluturi...Cel mai probabil, s`a intamplat sa se uite FIX in ochii tai laughing nothing more or less.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| wildkiss a răspuns:

Trebuie sa-ti iei inima in dinti sa mergi la el si sa-i spui ca vrei sa vorbesti cu el.
Cand sunteti numai voi 2 incepi si ii spui ca iti place de el ca ii dragut de treaba etc.Si vezi ce iti raspunde un baiat matur nu va rade de tine ba chiar iti va aprecia sinceritatea iar daca rade ii un badaran si un nesimtit nu ai de cat sa-i spui ca iifraier si sa il lasi acolo cu ochii in soare cum s-ar spunewinkingnu ai nimic de pierdut.:*

| neutrino a răspuns:

Rasunsul lui l-ai aflat. De ce insisti?

| Brâncuşi a răspuns:

Din nou o fata care cere pareri prietenilor...In locul tau as lua o decizie singura...stii doar ca uneori prietenele iti vor raul, si da cu prietena ta care a spus ca baiatul te-a facut proasta nu numai ca sunteti certate dar poate il place ea pe el te-ai gandit si la asta si is sute de modatilati, dar il locul tau as afla asta singura.te duci frumusel la el intri in vorba cu el si apoi il intrebi pur si simplu. sper ca ti-am fost de folos, succes, ai grija de faci cu baiatul.O seara placutabig grin Fundulitsaa?big grin

| MihaiTT a răspuns:

La chestii de genul asta daca vrei sa-ti tragi concluzia corecta cel mai bine este sa intrebi singura ce te doare si sa nu folosesti "postasi"