| minydiana a întrebat:

Imi place de un baiat cu care vorbesc de 2 zile pe facebook.El mereu raspunde cu propozitii scurte. Credeti ca ar fi bine sa nu mai vorbesc cu el o vreme ca sa vorbeasca el cu mine dupa aia?

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da, lasa-l in pace macar o saptamana, daca il intereseaza parerea ta te va cauta el, va dori sa afle de ce nu-i mai scrii, daca nu, nu si mai bine ca l-ai lasat in pace.

| neutrino a răspuns:

Asteapta, o fata trebuie sa aiba aceasta calitate. Daca el te place va reveni, daca nu, nu.

| ywar a răspuns:

"El mereu raspunde cu propozitii scurte" - concluzie: atat poate si poate e semianalfabet. Treci mai departe si schimba modul de a comunica. Fb naste dobitoci.

| Seepty a răspuns:

Ar fi si asta o solutie dar mai bine vorbeste tu cu el, pentru ca va vedea ca nu-l mai bagi in seama si va crede ca te-ai suparat pe el.

| Juiceee a răspuns:

Buna Diana.

Cred ca ar trebui sa astepti daca intra si el pe tine sa te intrebe cate ceva, asa iti dai seama daca este sau nu interesat de tine.

Poti sa intrii si tu, dar asigura-te ca nu numai tu intrii pe el prima si numai tu intrebi si el raspunde.

Daca vezi ca in continuare raspunde scurt si ca nu intra el pe tine, inseamna ca nu este interesat.

Succes.

| Asmilefromhellx3 a răspuns:

Ori nu ii place de tine ori este rusinos big grin Mai vorbeste cu el thinking Intreaba-l si tu daca il deranjezi sau chestii :p

| FreeYoung29 a răspuns:

Cred ca trebuie sa il lasi sa "fiarba" putin, asteapta sa vezi daca te baga el in seama.