| marya_3184 a întrebat:

Imi place de un baiat, dar e cam indiferent...asa am fost si eu la inceput cu el, dar acum nu stiu ce sa mai fac, sa insist sau sa-l las in pace?

Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Buna Marya,

Cateodata afurisitul orgoliu ne cam da batai de cap happy Asa s-a intamplat si in cazul tau, sau poate ai vrut sa procedezi altfel decat toate fetele din ziua de azi si ai ales sa fii indiferenta.
A fii indiferenta si rece nu pare a fii intotdeauna un lucru rau, dar te poate face sa suferi sau te poate debusola incat nu mai stii cum trebuie sa procedezi.
Tot ce iti ramane de facut este sa lasi mandria la o parte si sa discuti cu el. Uneori comunicarea duce la rezultate uimitoare.
Daca si el tine la tine si doreste sa aveti o relatie va intelege ca lectia a fost invatata si va face un prim pas in directia buna.

3 răspunsuri:
| Oktavian a răspuns:

E posibil sa fi inxceput sa te placa dar procedeaza tot asa cum ai procedat cu el sau chiar crede ca tie iti e indiferent de el.

| ffy a răspuns:

Pfff aceiasi chestie am patit-o si eu. Dupa un timp am cam lasat orgoliul la o parte si am incercat sa-i dau de inteles ca as vrea sa-l vad mai des, sa vorbim dar din pacate ma trateaza cu aceeasi indiferenta.Nu mai stiu cum sa procedez pentru ca e cam aiurea ca fata sa primesti un refuz.Eu nu-l mai caut si nici el chiar daca ma doare. Dar acum depinde si de relatia dintre voi.Incearca poate la tine va functiona.Bafta

| moesia a răspuns:

Eu zic sa il lasi in pace si sa gasesti pe altcineva.