| Cristinutzaa2806 a întrebat:

Imi place de un baiat, e in liceu cu mine, ne cunoastem, am vorbit odata fata in fata, de vreo 2 ori pe facebook si prin liceu ne salutam.As dori ca mai intai sa fim prieteni(adica sa vorbim mai mult)si dupa sa vad daca el simte la fel pentru mine... Ce subiecte de discutie imi propuneti? P.S.sunt cam timida.Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Trebuie sa-i arati felul tau de a fi, fii deschisa, sociabila, atragatoare, sensibila asta apreciaza un baiat la o fata nu? Apoi intervine prin colegi, prieteni sa-i deschida ochii sa-i zica de tine, sa stie ca existi apoi tu cu zambetul si farmecul tau irezistibil il vei atrage si va incepe sa te curteze! Sunt sigur ca vei reusi! Multa bafta!

2 răspunsuri:
| MaDeclarFan a răspuns:

Intreaba-l daca poate sa-ti explice ceva la o materie la care stii ca se pricepe,apoi ii spui ceva gen "waw,mersi mult,chiar iti place (materia),nu?" si apoi il mai intrebi ce altceva ii place, daca va intelegeti bine, il inviti la ziua ta iar in continuare tine de sentimentele lui pentru tine.Succes love struck

| aaalexutza a răspuns:

Imprietenestete cu niste colege colegi de la el din clasa si incearca sa vb cu el despre sc mai intai asta e subiectul cu care incep toate relatiilewinking funda plz:ds