| MariaNiculescu1 a întrebat:

Imi place de un baiat. Lui ii place de alta fata si nu prea ma observa. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Maria poate doar presupui vb cu el macar incearca, nu ai de unde sa stii doar presupui

| neutrino a răspuns:

Flutura un steag pe care ai scris numele lui. Poate ca asa te va observa ca existi.

| anonimg a răspuns:

"Lui ii place de alta fata". Tocmai pentru motivul acesta nici nu trebuie sa cauti sa te observe. Daca ii place de alta, atunci nu cauta sa intervii.
Dupa varsta de 25 de ani -cand esti pregatitia din toate punctele de vedere pentru casatorie- poti cauta sa iti faci un prieten. Pana atunci, de ce ti-ai face unul? Doar ca sa nu mai fii virgina? Sa fim seriosi. Asculta dar de Dumnezeu. Caci facand astfel vei fi scutita de multa suferinta. Da-i mai intai inima lui Dumnezeu, si El iti va scoate in cale baiatul potrivit si la timpul potrivit.
Iar daca nu vei asculta de Dumnezeu si vei da inima ta unui baiat fara minte si care nu se teme de Dumnezeu, atunci sa stii ca tu singura vei fi vinovata cand baiatul iti va rani inima sau se va juca cu ea dupa cum doreste.

| PopAdrian a răspuns:

Asta este! Atata timp cat el nu simte o atractie fata de tine, nu ai ce sa faci. Dragoste cu forta nu se poate, trebuie ca ambele persoane sa simta la fel (de obicei).

| Lothar a răspuns:

Felicitari, iti place de un baiat
Faza e ca mai sunt minimum 2 miliarde de baieti care asteapta sa te indragostesti tu de ei
Ca lui ii place alta, poti sa l uiti
Exista baieti de 100 de ori mai buni decat tipul asta si cand o sa vezi un d ala o sa l uiti pe amicul nostru

Răspuns utilizator avertizat