| cainedragut a întrebat:

Imi place de un baiat si e foarte dragut.Suntem buni prieteni.Cum as putea sa il fac sa ma placa? Cum sa ma port ce sa zic?

Răspuns Câştigător
| negat1ve a răspuns:

Pai poti sa-i spui pur si simplu, sau daca nu reusesti ( ca-i din timiditate, teama de respingere etc.) da-i de inteles. Cum? Pai te uiti mereu la el, il asculti, il privesti mereu in ochi si ii zambesti, te joci usor vizibil cu mana prin par in timp ce comunicati si vezi cum reactioneaza si el. Daca coopereaza la aceste "joculete" e clar ca te place, deci il poti invita undeva sau spune ceea ce simti pentru el fara retineri.

6 răspunsuri:
| eu4you a răspuns:

Habar nu am... ar trebui sa afli mai intai ce gen de fete ii plac. Daca nu esti genul lui, nu incerca sa te schimbi pentru ca nu merita sa te schimbi pentru NIMENI. Sau, poate ca pana acum s-a obisnuit cu tine ca buna prietena, si nu va mai putea sa te vada ca pe o iubita. Cea mai mare greseala pe care ai putea sa o faci ar fi sa ii spui ca il placi! Deci, crede-ma, am facut si eu greseala asta si nu a iesit deloc bine. In concluzie, nu prea trebuie sa faci nimic nici daca esti genul lui de fata, nici daca esti, numai daca vrei sa te schimbi pentru el.
Succes si scuze daca nu ti-am fost de folos!

| eu4you a răspuns (pentru eu4you):

Nici daca nu esti *

| neutrino a răspuns:

Daca sunteti buni prieteni, nu inseamna ca puteti fi si iubiti. Baiatul probabil ca nu este interesat de tine in vederea unei relatii sau nu este capabil pentru asa ceva.

| h3r a răspuns:

Nu poți, tu chiar nu poți!
De ce nu te comporți normal?
Vai...

| OriginalSauNimic a răspuns:

Poarta-te normal.Incearca sa te apropi de el cat mai mult si cand crezi ca e momentul ii spui ce simti

| anonimulanonomilor a răspuns:

Cand il gasesti intr-o faza buna intreaba-l daca te place (dar asta la momentul potrivit) pana atunci fii prietenoasa si fa-l sa-i placa sa stea cu tine.
Sper ca te-am ajutat