| FeeLtHeFreeDom a întrebat:

Imi place de un baiat, si el mi-a dat de inteles ca ma placea, mereu ma invita la el, la prietenii lui ma ducea pana acasa, dar de vreo 3 zile ma ignora...nu mi-a mai zis nimic, eu sunt cea care ii zic. si nu mai ma duce acasa:cu pritenii nici nu mai vrea sa stea langa mine...
nu stiu ce sa cred... oare ma mai place?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Sunt doua variante:
sau nu i-ai dat nici o speranta si a obosit sa-ti tot faca avansuri fara sa ai vreo reactie,sau a aflat cine stie ce zvon rauvoitor si neadevarat despre tine si s-a suparat.
De placut,daca te placea inainte,te place si acum, sa fii sigura, nu iti trece "placutul" ca setea sau ca foamea, intr-o clipa!
Cel mai simplu ar fi sa-l intrebi frumos ce anume s-a intamplat si s-a indepartat brusc de tine, pentru ca nu te simti vinovata cu nimic.
Poate asta si asteapta!

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Te mai place.E posibil sa se fi plictisit de asteptat sau poate cineva l-a influentat. Vorbeste cu el spune-i ce simti.

| RoxanaRs a răspuns:

Si eu am cam aceeasi problema, adica eu m-am sarutat cu un baiat, iar acum ma ignora, de aprox 8-9 luni.
Eu m-am comportat ca si cum nimic nu s-a intamplat, iar ieri si azi ma bate gandul nebuna sa merg sa-i spuni ca imi place la nebunie, si nu stiu ce sa fac pentru ca mama mea zice sa nu fac asta.
Ideea e ca mie imi pare foarte rau ca nu am facut ceea ce trebuia mai repede.
Deci, du-te si intreaba-l ce s-a intamplat, poti sa-i spui asa: ca tu nu ai uitat ce a fost si nici nu vei uita, intrebarea este daca ar trebui sau nu sa-ti mai pese.
Succes, sa ne spui cum a mers si ce ai facut!winking

| FeraruAndreea a răspuns:

Pai eu cred ca ori te place foarte mult si vrea mai mult de o prietenie ori a gasit o alta fata. Vorbeste cu el intre 4 ochi despre asta si vezi ce spune
Funda?!?!?

| alinush21 a răspuns:

Poate ai place de alta fata...sau ai facut ceva ce la suparat... vorbiti deschis si va fi bine

| Rebe97 a răspuns:

Vorbeste cu el! Intreaba - l, fii directa ca daca te placea te mai place si acum! Nu ai avea nimic de pierdut!