| AdeAde10 a întrebat:

Imi place de un baiat. Vorbim de vreo doua saptamani.pe net si la telefon. E de la mine din liceu.
Si eu si el mereu batem apropouri gen: ai grija cu ce fata iesi diseara ca ma supar.sau(mi-a spus el): eu sunt baiatul potrivit pentru tine. dar nimic mai mult.
Cum am mai spus.il plac, si nu stiu daca si el ma place.si daca ma place, ce as putea face?
Help!:X

Răspuns Câştigător
| alexandra21_3435 a răspuns:

Fa tu primul pas! invita-l pe net(daca nu ai curajul in fata), la o iesire nu stiu cu rolele, in parc, la biblioteca, gaseste ceva comun si sa fiti doar voi doi( apoi lucrurile vin de la sine), sau intre timp aruncai priviri mai deosebite in momente cand nu se astepta...merge sa stii.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E clar ca te place...
spune-i daca vrea sa stea cu tine sau sa iesiti.nu e greu deloc

| DemzySonny a răspuns:

Puneti o foarte buna prietena sa il intrebe.Eu am incercat... dar nu stiu raspunsul!