| DeeepEyesClau a întrebat:

Imi place de un tip, care imi este un bun prieten (desi nu vorbim zilnic, dar oricum ne vedem cam o data pe saptamana si ne stim de cativa ani). Problema e ca nu imi dau seama daca el ma place. Am aflat ca "fosta lui iubita e inca importanta pentru el" (era mai mult interesat daca respectiva are pe cineva nou), insa imi da semne ca ma place pe mine. Daca pomenesc numele unui baiat, imediat face urat, ma intreaba daca am fost cu X la film, sau cu cine am iesit, imi da destula atentie cand ne vedem etc. Plus ca atunci cand i-am propus sa iesim numai noi doi, a acceptat si a fost foarte dragut cu mine. Daca ar fi sa compar, un alt prieten baiat de-al meu care sigur nu ma place nu face asa, dar atunci daca acest tip sufera dupa fosta (daca intr-adevar sufera) de ce e asa dragut cu mine?

3 răspunsuri:
| împartezâmbete a răspuns:

Poate incearca sa uite pe ea, si sa se ataseze mai mult de tine, dar o face in modul cel mai dragut si totodata vrea sa se testeze pe tine cum reactionezi la asa zisele intepaturi ale lui fata de tine!

| bogdandinro a răspuns:

Nu vrea sa piarda prietenia si poate vrea sa fie mai mult decat prieten cu tine

| Lucifer97 a răspuns:

Pentru ca te place!; D