| KidutzzZuu a întrebat:

Imi place de unde baiat..si nu stiu cum sa ii spun..Cam sa fac?

14 răspunsuri:
| Psihoyounger a răspuns:

In niciun cazz pe mes nu ii poti spune. Ar fi o marturisire superficiala si nu ar tine. In schimb, poti incerca sa te apropii de el putin cate putin, astfel incat sa devii una dintre cele mai bune prietene ale lui. Sa il faci sa aiba incredre in tine. Apoi, cand vei simtii ca prietenia ta este sincera si sigura, ii poti marturisii ce simti.

Psihoyounger

| Viuvi a răspuns:

Dai de inteles prin comportament...bate apropouri!

| nutzu' a răspuns:

Depinde de baiat... da mai multe detalii te rog ca sa te pot ajuta.

| yoannah a răspuns:

3 metode:
1. Metoda "obraznica": mergi la el si ii spui(sau ii spui pe mess).
Contradictii: risti sa faca figura si sa iti raspunda ca nu il interesezi!
2. Metoda "lasi sa se subinteleaga":cate o privire dulce, cateva fraze dragute si tot asa.
Contradictii: nici una.
3.Metoda "dura": trebuie sa faca el prima miscare si sa il lasi sa te curteze.
Contradictii: tine cont de faptul ca ar putea sa nu te remarce niciodata!
Succes! Byye!:*

| antonelk a răspuns:

Pai ii spui pe mess ca ii dragutz..si ca iti place de el :*

| laviniaB a răspuns:

Si eu vreau sa stiu acelasi lucru ...nici eu nu stiu cum sa ii spun baiatului ca imi place de elbig grin

| emanulea a răspuns:

Pai in primul rand fa in asa fel sa deveniti prieteni buni, si inkearka sati perteci mai mult timp k el sa il cunosti si dupa aia daca si atunci inca simti ceva pentru el du-te k el undeva intr-un loc linistit sa va plimbati sh asezativa la o bankuta sh spune-i ke simti pentru el dar nu ii zice direct ''auzi.vezi k sunt indragostita de tine '' k aasa il vei bruska si nu e bine iti zic din propia experienta...si inkearka sa-i zici ca iti este simpatik k simti ceva pentru el si k ai vrea sa stii ke simte el pentru tine ...si daca el nu te iubeste puteti ramane amici nu dramatiza si mie mea placut de un baiat din cls 5 a pana acum in a 7a sh el stie da el pur si simplu nu ma iubeste si am plans mult daca simti nevoia sa plangi dai drumu nu tine in tine k asa va fi mai rawwinkingx_x si poate si el tine la tine si se creeaza un cuplu mai sti nu se stie nikiodata dar oricum ar fi nu fi trista timpul va sterge orice rana

sper ca tia folosit sfatu meu
ceao te pup dolshe succes
p. s.>>nu lua in konsiderare ce zic prieteni tai nu te vor invata la bine nikiodata cand e vorba de asa ceva
...eu am, patit-o de multe ori crede-ma

| terkea a răspuns:

Mda, tupeul pe messenger, dar daca el deschide subiectul cand sunteti amandoi, cei faci? Mai simplu il intrebi daca are prietena. Daca zice ca nu, il intrebi daca vrea sa fie cu tine, daca zice ca da, ii spui cand e singur sa te caute. PROBLEMA REZOLVATA! Sper ca nu vei ezita sa imi dai mie raspunsul castigator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu ii spui, ca dupa aia sa cred importanti, incerca sa dai de inteles prin anumite comportamente dar nu exagera!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sincer sunt in aceasii situatie, am incercat sa al fac sa intelega i-am dat de inteles dar intodauna am schimbat subiectu te inteleg,
Nu stiu ce sa zic incearaca sa ii spui nu cred ca ai ceva de pierdut, si in plus trebuie sa stii ce faci si cu cine te complici
si daca intrradevar ati place de el sarutal, daca va acepta sarutul inseamna ca ai sanse, daca nu reusesti inseamna ca ati bati capu de geaba si chiar nu merit
ai incredere in tine si vei reusi

P. S --> Mult succes, dar sa stii ca uni baieti asi bat joc de tine nu toti o iau in serios

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai...cand esti cu el, intra cu el in vorba, nu iti fie rusine. Asa eram si eu... dar, daca si el te place putin o sa va cunoasteti mai bine si poate o sa iasa ceva. Eu pun pariu ca iti este rudine, dar ne-am nascut sa comunicam.Si cu messengerul nu este neeapart o solutie. odata si odata tot va trebui sa vorbesti fata in fat cu el.Eu zic sa nu iti fie rusine.MULT NOROC!

| atomis a răspuns:

I-ati inima in dinti si spune-i in fata big grin

| Sarah45 a răspuns:

Pai...si mie îmi place de un băiat. Prietena mea o,, gură spartă " vrea sa ii spună, dar s-a oprit, si mi-am spus ca nu trebuie sa ii spun ca il plac. Fiinca, pana la urma, asta ar fi dialogul :
-Bună, Iustin ...sti... îmi cam place de tine.
- Eu nu, te urăsc, paaa!
Asta ar fi.

| ioooooooo a răspuns:

Pai... pune si tu pe o alta fata sau un alt baiat sa-i spuna...eu asa as face