| Anamaria132425 a întrebat:

Îmi place foarte mult de un amic de al meu, dar nu cred ca ma vede cu aceeași ochi. Aparent el vorbește cu o fata și spune ca nu stiu sigur dacă vrea relatie cu ea sau ca se va departa usor de ea dar nu sunt sigura de asta. Cum fac să mă placă fără să fie evident asta și să mă placă mai mult decât o prietenă chiar dacă vb cu fata aia? Nu ii pot spune adevărul ca poate îl pierd de tot la un refuz

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i spui nimic!
Baiatul trebuie sa vian sa-ti spuna ca te place, el trebuie sa faca primul pas intotdaeuna.
Stai potolita sa nu te faci de ras ca esti disperata.

| ZappyTV01 a răspuns:

Iti faci prea multe grije. Nu vorbi!

| Justanairhead21 a răspuns:

Nu ai ce pierde daca esti directa si spui ceea ce simți. Trust me, daca o sa fie suficient de matur veti ramane prieteni. Mai multe sanse ai sa ajungi sa nu mai vorbești cu el stand in acest ping pong continuu. Poate te place si el, la fel cum il placi si tu si poate de asta este nesigur.

| Anamaria132425 explică (pentru Justanairhead21):

Si dacă nu? Nu vreau sa para ca l agat eu, ci el sa facă pasul dar e nevoie sa l fac sa ma placa dar nu știu cum