| Adinaalixandrescu a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat si is prietena destul de buna cu dansu, dar daca i`as spune ca il plac sau ceva de genu s`ar putea sa-l pierd ca amic, si daca nu`i spun cred ca o sa`si gaseasca pe altastraight face...si nu sunt nici sigura daca el ma place pe minebig grin
Sper ca ati inteles care e situatia big grin
deci...sa-i spun ca`l plac sau sa astept sa vina de la dansu ceva de genu"hai sa iesim"sau"esti draguta"? numa ca el e cam timid :p

Răspuns Câştigător
| in2ishen a răspuns:

Fa-ti curaj ca asa poti astepta mult si bine.Propunei sa iesiti undeva, stiu caq de obicei asta face baiautl da n-ai ce face.

4 răspunsuri:
| emotivegirl a răspuns:

Seamana mult cu situatia mea...Nici eu nu prea stiu ce sa fac deloc...

| TheSpecialOne a răspuns:

Tu spune-i in fata ce ai de spus pentru ca ii va sari timiditatea apoi

| Aylee a răspuns:

Intreba-l doar nu aveti de ce strica o prietenie! Daca e prieten adevarat nu se va supara pentru nimic.

| Heys a răspuns:

Frate traiti ma si voi in sec 21 si nu va mai luati dupa povestile lu bunica din tineretile ei. Daca iti place baiatul spune-i si u ca nu te doare nimic daca ii zici.AI spus ca e timid pai si tu esti timida daca nu zici.
Astepti cai verzi pe pereti iti zic eu Eu sunt timid din fire de fapt am fost cand eram pe claseleV-VIII si se tine dupa mine o fata.Eu nu am invitato nu neaeprat din timiditate dar pentru ca nu stiam daca ma iubeste nu doar asa sa ma placa.PFF sa tinut 4 ani dupa mersi si mie imi placea de ea.Pe calsa VIII m-am indragostit de ea si am fost ceva timp impreuna.Si dupa s-a cuplat cu altu repede ca cinca nu ii placea cu mine ca aveam 14 ani nu atunci si ea 13 mi se pare( s-a cuplat cu unu de 18 aiurea din pentru meu de vedere) i-am zis sa ramanem amici ea a zis da ne cunoastem de 8 ani dar ciar daca am zis sa ramanem tot nu mai suntem involuntar.

PS : Candestete daca il placi de ajuns si nu zbori imediat dupa urmatorul de obicei baietii timizi pun suflet. Asta e intrebarea nu daca sa ii zici u sau daca asteti sa iti zica el.

PS din noulaughing asta te rog trimite-mi mass U ii arati ca iti place de el adikca te dai pe langa el te duci sa te tina in brate sa nu stiu chesti din astea sau tu stai si iti vezi de ale tale?