| principessa1994 a întrebat:

Imi place foarte tare de un baiat, prietenim din copilarie.Cum sa ii zic de asta? rog foarte mult sa ma ajutati

7 răspunsuri:
| abracadabrism a răspuns:

E complicata problema asta cu prietenii din copilarie. De regula se pastreaza imaginea copilului si lipseste atractia fizica.
Cred ca nu ar trebui sa ii trantesti treaba asta in fata pur si simplu "Stii? Eu te cam plac..." lucreaza putin. Incearca sa petreci timp cu el, sa vezi daca va potriviti si pe planul asta al relatie. Asigura-te ca nu e doar o toana de a ta. Nu vrei sa distrugi o prietenie pentru cativa pupici si o incercare timida a tipului sa iti bage mana in chilotei( bine, depinde de varsta). Vezi cum merge treaba. Ai grija la gesturi, in fata lui trebuie sa apari din ce in ce mai feminina( tu nu ai fi atrasa de un baiat care se comporta ca o fata, nu?). Apeleaza la clisee daca e nevoie, in timp ce vorbesti cu el te joci cu parul, ii zici numele des, il atingi PRIETENESTE in timpul unei conversatii (sa inteleaga ca esti atrasa de el). Cauta motive sa iesiti numai voi 2.
Petreceti mai mult timp impreuna!
In cele din urma daca iti faci treaba bine, vei vedea rezultate. NU IL AGASA! NU IL STRESA (cu telefoane mess etc etc, are nevoie de spatiu laughing )
Apoi cand consideri ca si el a inceput sa te placa, de lucrurile astea iti dai seama pe moment, cum te priveste, cum vorbeste cu tine etc. etc. treci la pasul urmator si dai bice la batut apropouri. Cu putin noroc o sa iti zica el ca vrea sa fie cu tine. Daca nu si nu... spune-i, dar nu il lua pe nepregatite!

| Ana0Maria a răspuns:

Nu prea trebuie sa-i zici... Adica, baiatul trebuie sa faca primul pas (cel putin asa am fost obisnuita eu si asa si cred ca e si corect). Deci, doar arata-i ca-l placi, asa vag iar el daca va simti la fel, o sa faca acel prim pas.

| HellGirl666 a răspuns:

Bună. ☺
Curaj! Spune-i-o, pur și simplu; nu vei avea nimic de pierdut. Spune-i doar că îl placi, și atât. Știu că băiatul trebuie să facă primul pas, dar atenție. Spune-i doar faptul că îl placi, nu că îl iubești. happy Mult succes

| ipohondru a răspuns:

Ii spui chiar asa : Esti atat de dulce ca vrea sa te inghit tot! Succes

| neutrino a răspuns:

Daca e baiat destept, stie ca il placi. Poate ca nu te doreste ca si iubita, sau nu este capabil sa faca primul pas. Nu este indicat sa iei tu initiativa.

| CristinaVrajitoarea a răspuns:

Pur si smplu trebuie sa-i spui in fata. poate esti o rusinoasa dar asta este.i dragoste si in razboi este permis totul

| larrii a răspuns:

" Tre' sa iti zic ceva.dar nu te superi. Imi place de tine "