| alexstef a întrebat:

Imi place mult de o fata, din cate stiu este intr-o relatie cu un prieten de-al meu, nu stiu ce sa fac, sa-i spun ca o plac? Dar nu stiu cum sa-i spun asta...
Help me!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai important este sa fii corect cu prietenul tau. Spune-i c simti pentru ea, si sa o lasati pe sa decida. E cel mai corect fata de toti 3. Acum daca ea avea sentimente pentru tine de ce este cu prietenul tau si nu cu tine? Oricum ar fi sfatul meu este sa joci corect deoarece rosti sa ii pierzi pe amandoi. Succes.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i, si in acest fel ea te va avea in vedere pentru viitor.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Printre cele mai josnice fapte e sa te dai la femeia prietenului tau.
Adica din cateva miliarde de fete chiar pe aia ti s-a pus pata?
Fete gasesti la orice ora, dar prieteni ba.
Acum nu stiu daca ti-e prieten foarte bun sau cel mai bun.
Daca e doar o cunostinta asa, un amic mai pe departe... pana la urma merge sa incerci.
Dar daca ti-e prieten bun i-ati gandul de la ea.
Nu prea cred ca ai vrea sa fii in postura lui.

| Alisse a răspuns:

Probabil ca esti inca cu baietel imatur care inca nu are treaba cu viata dar incearca totusi sa te pui in situatia prietenului tau..Nu ti-ar placea sa fi in locul lui.

| aculaR18 a răspuns:

Daca este intr-o relatie sanatoasa cu cineva, nu cred ca ai vreo sansa. Eu te sfatuiesc sa nu ii zici ca o placi inca, imprieteneste-te cu ea si arata-i ca esti mai bun ca prietenul tau. Acum ca mai e si prietenul tau e mai rau, ca o sa va certati si mai bine gasesti alta fata, nu stiu ce sa zic.

| AnastasiaKatelimov a răspuns:

Deci... si o prietena de a mea a trecut prin asta. Era intr-o relatie cu un baiat, apoi prietenul cel mai bun al acelui baiat i-a spus ca o place si au ajuns impreunahappy. Poti incerca, pana la urma, ce ai de pierdut? Pont: Zii pe fb sau orice alta retea de socializare, e mai usor. Bafta!

| DanielMoldoveanu2k18 a răspuns:

Frate... deci sincer sunt in exact aceeasi situatie. zii. intreab-o ce parere are despere tine. si dupa zii ce simti. dar iti zic frate. daca rezultatul nu e cel care il astepti. crede-ma ca stiu cum e.

| dnb57 a răspuns:

NU. Gaseste motive sa vorbesti cu ea, iesiti ca prieteni. Daca te place, o sa dea ea semne. Daca zice mereu "nu", las-o balta!