| ASASINIS a întrebat:

Imi place mult de o fata! Este inteligenta! Suntem cei mai buni din clasa la invatatura si nu stiu daca ma place! Este foarte prietenoasa! cum sa procetez?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Este foarte preitenoasa, ti-ai raspuns singur cum sa procedezi. Daca este foarte prietenoasa, atunci nu o sa 'muste' cand o inviti la o prajitura/suc/plimbare/etc. Mai departe, tine de voi ce faceti. thinking
A, si fara prostii la inceput, vorbeste cu ea despre diverse lucruri, ce ii place ei sa faca in afara scolii, familie, chestii diverse, sa nu te aud ca te-ai apucat sa faci declaratii de la inceput. Este vreme si pentru ele.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

E simplu si ai si toate atu-urile de partea ta. Daca ea e prietenoasa, fii si tu prietenos, mai mult cu ea decat cu restul lumii.Consulta-te cu ea pe teme de scoala,intreab-o ce muzica ii place,ce asculta,ce filme vede,fii atent si dragut cu ea tot timpul,zambeste-i, priveste-o, etc.Fiind inteligenta, va intelege.Si,in felul ei,te va face sa intelegi,daca te place sau nu.Daca va imprieteniti bine,poti s-o rogi sa te ajute intr-o problema sentimentala,ii spui ca nu stii cum sa te apropii de o fata si asculti ce te sfatuie sa faci.Apoi, faci in fata ei ce ti-a spus si-i spui ca e vorba despre ea... Oricum, teoretic va potriviti. Poate si ea asteapta doar un semn de la tine.Incearca,hai,curaj!

| Dennys1521 a răspuns:

Fai complimente. vorbeste mult cu ea.etc depinde si de ea