| Marin69 a întrebat:

Imi place mult de o prietena buna, dar nu stiu cum sa Ii propun sa trecem la un alt nivel. As vrea sa trecem la lucruri mai intime (intelegeti voi), dar imi este rusine, si mi-e frica ca voi fi vazut precum un ciudat, daca Ii propun asta. Spuneti-mi, cum pot sa Ii propun un astfel de lucru, fara a strica prietenia? Multumesc frumos

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să gândești așa. Că și până acum, această prietenie nu a fost pură preietenie, ci a avut în ea germenii unei apropieri mai intime. Aceste lucruri nu se spun ci se fac. Unde vă întâlniți, cum? Doar în spații publice, localuri? La tine sau la ea acasă nu se poate? În spațiul numit - acasă, o activitate comună vă apropie mai mult. Astfel, treptat ajungeți la. Să propui - hai să ne, așa, tamnisam, poate strica tot.

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Dacă ești la vârsta, maturitatea care sa îți permită sa începi o relație în vederea căsătoriei, poți sa ii propui o relație de cunoaștere în vederea căsătoriei. Altfel la ce nivel vrei sa o ridici, de metresa, servitoare, obiect sexual? Dacă nu ești interesat de căsătorie în viitorul apropiat, mai bine nu ii incurca viata, poate vine altcineva care sa o aprecieze suficient de mult încât sa se căsătorească cu ea.

| MrNuggets a răspuns (pentru ania):

El vrea sa o reguleze nu sa se insoare

| RAY a răspuns:

Nu trebuie sa propui nimic, ea daca e atrasă de tine te va atinge, lua în brațe, sărută

| Violleta2022 a răspuns:

De cata vreme sunteti prieteni atat de apropiati?
Cati ani aveti?

| Emilian65 a răspuns:

Ție îți place de ea dar, ei ii place de tine? Ai întrebat-o dacă ea vrea lucrurile intime pe care le ai tu în căpșorul ala mic ce-l porți între umeri?

| Marin69 explică (pentru Emilian65):

Eu ce incerc sa zic aici? Daca o intreb imi este frica ca stric totul, deoarece de spune ca nu e frumos sa intrebi o fata astfel de lucruri, pricepi?