| andrada a întrebat:

Imi place mult de un baiat. Ma gandesc numa la el, am vazut ca ii plac acelasi lucruri ca si mie, il visez noaptea dar nu am vb cu el niciodata. Stie ca-l plac si cand ma vede se uita mereu la mine. Azi m-am uitat la vreo 3 baietii si mereu il vedeam pe el. Cred ca incep s-o iau razna laughing Dar nu-mi zambeste nu nimic, ce ar trebui sa fac? cum sa-l fac sa zica el primul' ceva? si nu-mi ziceti sa zic eu ceva prima pentru ca el poate e timid pentru ca se da si la fete cu 3-4 ani mai mari si nu e timid DELOC
Funda+vot

Răspuns Câştigător
| elisarktis a răspuns:

Pai pentru inceput daca esti timida ...cand il vezi ca se pune pe o banca sau ceva punete si tu langa el si intreaba-l lucruri de genul :"cat e ceasul?" apoi te prefaci cat de cat indiferenta din experienta mea toti baieti vor ce nu pot sa aiba(sau ce cred ca nu pot sa aibabatting eyelashes ) incerca dupa aia sa te dai cu parfum sa miroasa de la o posta si incearca sa mirosi mai bine decat de obicei apoi incearca sa treci pe langa el de preferat cu o carte gen "twilight" una asa SF trecand uitate 1 secunda fix in ochii lui si dupa aia vezi-ti de treba o sa-l vezi apoi uitandu-se lung la tine si intr-un sfarsit o sa incerce sa te cunoasca mai bine fie personal (daca e mai indraznet)fie o sa le intrebe pe prietenele tale, o sa te caute pe hi5, facebook(daca e mai timid sper ca te-am ajutat pa

2 răspunsuri:
| SiMpLa a răspuns:

Imprieteneste-te cu el vorbeste cu el sau da-i semne ca il placi si asteapta pana face el primul pas asa e frumos happy

| IoanaGabe a răspuns:

Pai incearca tu sa vorbesti cu el poate si el simte acelasi lucru happy incearca' niciodata na-i sa stii ce o sa iasa. smug tongue