| andrada a întrebat:

Imi place mult de un baiat. Ma gandesc numa la el, am vazut ca ii plac acelasi lucruri ca si mie, il visez noaptea dar nu am vb cu el niciodata.Am vrut sa ma bag odata ca el in vorba dar m. a ignorat complet X-( Stie ca-l plac si cand ma vede se uita mereu la mine. Azi m-am uitat la vreo 3 baietii si mereu il vedeam pe el. Cred ca incep s-o iau razna laughing Nu l-am mai vazut de cand a inceput vacanta si morrrr de doru' lui chiar daca nu ma baga in seama crying Cand se uita la mine nu-mi zambeste nu nimic, ce ar trebui sa fac? cum sa-l fac sa zica el primul' ceva?

Funda+vot

Răspuns Câştigător
| RawrLexa a răspuns:

Deci uitate la telenovele.laughing
treci pe langa el, ia-l inainte, adica impiedicate si da puuuutin peste el sa-i atragi atentia.happy
apoi ii zici'Buna scuze nu a fost intentionat' cu o privire care stie ce vrea.
a2a z ismug ii tragi un zambet cum stie orice fatalaughing
iar a3a ii zici buna, ai id.dar lamisto, dar elti-l va da daca este interesatrolling on the floor.
ciudat raspunsu...stiu big grin
Funda; o3?

3 răspunsuri:
| LinNaA a răspuns:

Mdea.te inteleg foarte bine.am trecut si eu prin aceeasi poveste ca si tine! Nu vorbeam deloc cu el, doar invatam in aceeasi scoala el era clasa 12 eu clasa 8, nici macar nu ma baga in seama,la fel am incercat sa discut cu el dar m-a evitat! tot incercam sa ii atrag atentia in diferite moduri,cum ar fi(m-am impiedicat de el,apoi ii zimbeam permanent cind ne vedeam,il salutam chiar daca niciodata n-am vb)dar era penibil,peurma cineva din prietenii mei i-a zis ca imi place de el,dupa ce a aflat a inceput sa se uite la mine cu un zimbet ironic-cred ca ma lua in deridere! eram chiar ft indragostita de el,il visam permanent,ma gindeam doar la el,in calculator aveam poze numai cu el,si ma uitam la ele intr-una(nebuna)! La un timp am hotarit sa nu-i atrag atentia,sa ma prefac ca nul observ, dupa ceva timp-el cred ca a vazut ca nu ii atrag atentia si a inceput deja el sa_mi atraga atentia in diferite moduri-dar nu i-a reusit, eu ma prefaceam ca nu-l vad defel.Peste ceva timp stateam in fata scolii, el m-a vazut si s-a apropiat de mine! M-a salutat, am inceput sa vorbim ca niste persoane care se cunosc de-o viata intreaga! Am devenit prieteni ft buni! El permanent venea sa vb cu mine-nu ma duceam eu la el(si bine faceam)Dupa un timp a inceput sa ma invite pin oras...am fost la cinema,cafenea,ne-am primblat prin parc! El mi-a spus ca s-a indragostit de mine, asa am inceput s ne intalnim, si ne intalnim ink si acum-avem 4 ani de cind ne intalnim,si niciodata nu ne-am certat!
Cred ca ar trebui sa incerci si tu sal eviti, sa te faci ca nu-l observi, poate va merge macar asa! Succese!

| FlyingSoul a răspuns:

Sunt de acord cu LinNaA dar daca nu ai mai incercat sa-i atragi atentia incepe cu sfatul dat de RawrLexa si apoi continua cu cel dat de LinNaA. Sant sigur ca asa ai 75% sanse sa va iasa ceva. Multa bafta!

| Zap a răspuns:

Pune un status prin care sa il faci curios si asa o sa te bage el in seama. Si tu continui vorba mai departe pana ajungi unde vrei.