| inflicted a întrebat:

Îmi place mult de un băiat pe care nici nu știu cum îl cheamă! De câteva luni ne știm, o dată mi-a și zâmbit că era să-l lovesc din greseala nu îi dădusem importanta atunci și de câteva zile abia am inceput sa observ ce ochi frumoși are. Îmi atrage atenția mereu fara să vreau și mă gândesc des la el, oare sunt nebuna? Nu știu nimic despre el! Nu îmi dau seama nici câți ani are. Uneori doar îl văd și ziua mea e mai buna sau mă întristez când nu îl văd deloc. Ce să fac să-mi treacă?

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Tu esti foarte buna, nu esti nebuna, iti place de el, aia e. Nu stiu daca depinde de tine sa treaca, poate daca dai de altul care iti place la fel de mult, si cu ala poti face o relatie.

Dar incearca si tu, invita-l la o plimbare, vezi cum reactioneaza! Daca accepta inseamna ca te place.
Faptul ca a zambit, nu inseamna mai nimic adica atunci cand era sa-l lovesti, de multe ori zambind omu zice "nici o problema", sau "ma scuzati", in cazuri din astea.

Testeaza asta cu plimbarea, sau un suc, ceva. Daca refuza e clar ca nu te place.

Răspuns utilizator avertizat
| Andreeush a răspuns:

Vorbește cu el, asta dacă nu vrei să pierzi timpul aiurea.