| AdeliaRoxe a întrebat:

Imi place mult de un baiat.
Suntem din aceeasi scoala si eu nu il vad decat odata pe saptamana, la pregatirile pentru examen. Nu vorbim decat atunci.
Cum sa il fac sa ma placa sau sa devenim macar prieteni?

6 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Arata-i ţâţele

| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu la urmatoarea intalnire, in timpul discutiilor printre altele ai putea pomeni la un moment dat, cum ca tu ai dori sa iesi la cate o plimbare dar efectiv nu ai cu cine. Si de asemenea ca ai fi incantata daca ar accepta sa-ti fie uneori cand este liber un partener de plimbare daca si lui i-ar face bineinteles placere. In functie de raspunsul lui sau de comportamentul sau iti vei da seama daca demersul tau are sau nu sorti de izbanda. Succes.

| AdeliaRoxe explică (pentru corbulalbrosu):

Bine zis!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AdeliaRoxe):

Este perfect realizabila acest mod de a te apropia de el. Ai doar de castigat indiferent de rezultat. Incearca, nu tesfii.

| neutrino a răspuns:

Mergeti mai des la pregatire.

| Jessica007 a răspuns:

Nu ai cum sa faci pe cineva sa te placa daca el nu simte la fel.Incearca sa il saluti cand mai trece pe langa tine,sa il intrebi de exemplu cum s-a descurcat la examene, sa intri in conversatie cu el. Daca are iubita, nu prea poti spera la mai mult, dar ca sa deveniti prieteni trebuie sa conversati, si daca vorbeste si el cu tine si iti impartaseste ideile ai unda verde.