| dOody a întrebat:

Imi place un baiat. Cum sa ii dau de inteles ca il plac?

5 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Intrebare de cand lumea, extrem de simplu.
Nu te ascunde in vizuina daca vrei sa-i arati asta.
Vorbeste cu el, zambeste la glumele lui, chiar rade, cateva tangente din cand in cand(o mana pe umarul lui, cand il doare capul poti sai pui mana pe frunte etc)sunt multe exemple, dar fii tu insuti, comportate adecvat si totul va fi bine:*:*

| Biencush a răspuns:

Ii zambesti, il atingi ca din greseala, ii iesi in cale ca din intamplare, ii cauti compania, dar fara sa-l agasezi, rogi o prietena sa va faca cunostinta, iar daca iti e coleg, te apropii de o colega care ii e lui mai apropiata.

| dOody explică:

Ms pentru raspunsurile de pana acum. dar totusi vreau ceva mai concret nu asa generalizatbig grin

| Kolp a răspuns:

Sunt atatea intrebari identice cu a ta, citeste-le si pe ale altora. dar inf.
Uite ce trebuie sa faci:

Incearca doar sa flirtezi cu el, nu-i spune in fata ce simti pentru el, crede-ma este o mare greseala.
In primul rand incearca sa-i spui adevarul sub forma de gluma. Ce vreau sa spun prin asta: o sa-ti dau niste exemple " ce faci draga"; "ce bine arata-i azi", sau eventual mergi la o party cu el, nu te imbata doar prefa-te ca esti beata si... date la el cat mai mult, c-a doua zi sa-i ceri scuze si sa i zici " de parca tie nu ti-a placut:-J" mie mi-a mers si altor persoane.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand date pe langa el si in al doilea rand mergeti sa fitri singuri si intreaba-l ce simte pentru tine si tu la fel