| cristynaGoldenRose a întrebat:

Imi place un baiat din scoala e din clasa 8 iar eu in 9. Il vad deseori prin scoala, iar deciteva ori am nimerit cu el in rutiera. Citeodata ma priveste lung, dar citeodata nici macar nu ma obserrva. Ce pot sa fac sa-i atrag atentia (eu nici nu stiu poate are prietena), eu sunt cam timida si exterm de rusinoasa (depinde de dispozitie). Nu vreau sa ma itntalnesc cu el, vreau doar sa-l cuceresc, sa inteleg ce om este, pentru ca imi pare interesanta personalitatea lui. Ce pot face? Ce metode de "a atrage atentia" mi-ati propune?

6 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Incearca sa afli mai multe despre el si roaga un prieten/prietena sa te ajute
si sa nu asculti de cei care spun ca nu e bine ca fata sa fie mai mare decat baiatul, asta nu are nicio importanta, e o maaare prostie
cel mai indicat ar fi sa faceti schimb de numere

| cristynaGoldenRose explică (pentru Th3AbSinTh3):

Faza e ca sunt foarte timida, si cins ma uit la el ma fac rosie, si nu stiu da ca e "liber"

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru cristynaGoldenRose):

Daca ai o prietena mai buna cerei sa vorbeasca ea cu el si sa. i spuna ca tu il placi

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru cristynaGoldenRose):

Ai putea sa te ciocnesti "accidental" de el si sa. i spui in gluma/cu zambetul pe buze ca a fost vina lui si faceti cunostinta si ii spui ca accepti o plimbare/un suc ceva...
trebuie sa ai mai mult tupeu pentru ca el e mai mic si crede ca tu nu te.ai uita la unu mai mic ca tine :*

| Barbiiiiie a răspuns:

De ce vrei sa-i atragi atentia asa mult?happy Nu-ti bate capul cu oameni care nici macar nu au ochi pentru tine, nu poti sa te bagi asa in viata li mai bine ia. i cere un Id de mess si puteti vorbi așa, sau bagate cu el in seama incearca sa te apropii de el daca iti este simpatic.
Cel mai bine e sa te bagi in seama cu el sau sa intrebi niste prieteni de-a lui daca are prietena si tot ce ai vrea sa stii despre el
Baftă.

| cristynaGoldenRose explică:

Nu suntem la ora de romana, AM o problema --asta conteaza mai mult