| alexandruanghel a întrebat:

Imi pot decalota penisul cand nu este in erectie fara probleme, dar cand este in erectie pot doar sub apa, si sub apa pot doar pana unde ar trebui sa se decaloteze, exact acolo la santul balanopreputial. Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In acest caz inseamna ca totusi deschiderea preputiului NU este suficient de larga ca marime/deschidere si de asemenea ca este posibl ca totusi sa existe chiar si o ''urma'' de INEL FIBROS care in momentul revenirii/retragerii preputiului, cel mai PROBABIL (presupun si eu ) ca se ''impiedica'' undeva pe corpul penisului sau in santul balanopreputial sau de ''ciuperca/palaria/glandului'' care este mai larg/extins fata de diametrul trunchiului. Din acest motiv esti nevoit sa astepti pana ce volumul glandului/capului sa scada, sa se micsoreze intratat incat acel posibil/probabil INEL FIBROS sa poata sa treaca peste glandul micsorat si sa revina in pozitia sa normala cea in care acopera tot glandul. Fiindca nu am vazut cum arata penisul tau eu pot sa-mi dau doar cu parerea si aceasta poate fi gresita eronata si din acest motiv ar fi indicat sa fii consultat de catre un medic urolog Probabil ca asa cum ti-am transmis ar fi cazul sa folosesti acea metoda Beauge' de a intinde preputiul cat poti de mult in vederea largirii deschiderii preputiale.Multa sanatate!

1 răspuns:
| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Exerciții, cand urinezi. Cu cat mai des, cu atat mai bine. Timp de o luna sau doua, o sa fie fara durere aproape. Mai bine iti incepit viata sexuala, te va durea la inceput apoi nu mai simti nimic