| andrreeaP a întrebat:

Imi puteti da si mie niste statusuri/citate de dragoste? Va rog frumos! :* Multuuuu '!

5 răspunsuri:
| Chérrrie a răspuns:

Hei.
Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga, dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!
-Cand te indragostesti de cineva, nu stiu daca vreodata mai poti sa scoti acel om din suflet.
-Iubirea e doar un capitol în viaţa unui băiat.
Dar în viaţa unei fete, este întreaga carte.
-Poţi să spui că iubeşti o persoană după ce îi cunoşti fiecare faptă rea, fiecare secret şi încă găseşti un motiv pentru a fi împreună.
-Iubirea nu cere nimic, ea oferă.
Iubirea suferă, ei nu-i pare niciodată rău de nimic şi nu se răzbună.
-Crede-mă când îţi spun că te iubesc.
Crede-mă când îţi spun că poţi avea încredere în mine.
Crede-mă când îţi spun că eşti frumos/frumoasă.
Crede-mă când îţi spun că atunci când eşti supărat/ă, sunt supărat/ă şi eu.
Crede-mă când îţi spun că nu îmi place deloc atunci când ne certăm din orice prostie.
Dar, mai presus de toate, crede-mă când îţi spun că doar TU mă poţi face fericit/ă şi faptul că te am aproape, este o adevărată binecuvântare. ♥
-"Sa gasesti pe cineva pe care sa-l iubesti si care sa te iubeasca este un sentiment extraordinar, extraordinar. Dar sa gasesti sufletul pereche este si mai grozav. Un suflet pereche este unul care te intelege ca nimeni altul, te iubeste ca nimeni altcineva, va fi mereu alaturi de tine, indiferent ce s-ar intampla. Se spune ca nimic nu dureaza la nesfarsit, dar cred cu tarie ca pentru unii iubirea continua si dupa ce ei nu mai sunt printre noi."

{ Cecelia Ahern, P.S. I love you}
-"E mai bine sa iubesti si sa pierzi, decat sa nu fi iubit deloc." ~ Alfred Tennyson
-"Dragostea nu poate fi infranata, mai ales daca este sincera si din partea amandorura."

{ C.C. Eduard - Nu mai am timp.}
"A iubi inseamna sa fii fericit de ceva – fara conditii, fara judecati, fara asteptari."
{ Barry Neil Kaufman }
Mie una imi plac mult aceste citate. Sper sa iti placa si tiehappy

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| AgentulVIPPro a răspuns:

Ingeras din cer picat, ochii tai mau fermecat, dintr-o singura privire m-am indragostit de tine! funda te rog frumoss!

| Allergikaa a răspuns:

"Daca o noapte de iunie ar putea vorbi, probabil ca s-ar lauda ca ea a inventat dragostea."
Bern Williams
"Stiu ca sunt numai vara inimii tale, si nu toate cele patru anotimpuri ale anului."
Edna St. Vincent Millay
"O viata fara iubire este la fel ca un an fara vara."
Proverb suedez
Iubirea este strălucirea care preschimbă praful vieţii cotidiene într-o ceaţă aurie.
Iubirea este suprema lege a universului: lege misterioasă care guvernează şi orânduieşte totul, de la atomul neînsufleţit până la fiinţele raţionale: de la ea pleacă şi spre ea converg, ca spre un centru de irezistibilă atracţie, toate gândurile şi acţiunile noastre.
Iubirea e un sărut furat, un zâmbet inocent, o îmbrăţişare pătimaşă... şi un suflet smuls din piept...
Iubirea este un fum făcut din arborii suspinelor. Purificată, e un foc în ochii celor ce se iubesc. Tulburată, este o mare hrănită cu lacrimile celor ce se îndrăgesc. Şi încă ce mai e? E nebunia cea mai înţeleaptă, fierea ce înăbuşă, dulceaţa ce ne mântuie.
Iubirea este ceva atât de deosebit încât n-o poţi ascunde, unde există, nici s-o simulezi, acolo unde nu există.
Iubirea nu este un târg: te iubesc pentru că mă iubeşti. Iubirea este o certitudine: te iubesc pentru că te iubesc.
Iubirea este cea mai frumoasă muzică din partitura vieţii. Fără ea, ai fi un etern afon în corul imens al omenirii.
Iubirea este coloana care susţine lumea să nu se prăbuşească... şi să se stingă pentru totdeauna. Un capăt se sprijină în inima Pământului, celălalt se înalţă şi se pierde în nesfârşitul Universului.
Iubirea este armonia a două suflete care cântă împreună.
Iubirea este o comoară fără de preţ, cu care poţi dobândi o lume întreagă, care-ţi îngăduie să răscumperi nu numai păcatele tale, dar şi pe ale altora.
În iubire, totul se schimbă, toate devin însemnate: dintr-un nimic se naşte un colos. – Tudor Arghezi
Adesea, oamenii uită că una din componentele importante ale dragostei este voinţa de a iubi.
Iubirea este o prietenie care a luat foc.
Iubirea este o stofa a naturii, brodată de imaginaţie. – Voltaire
Iubirea este pentru oameni şi zei o măreaţă şi minunată divinitate. – Platon
Iubirea mişcă soarele şi celelalte stele. – Dante
Lumea aceasta va fi o lume mai bună atunci când puterea dragostei va înlocui dragostea de putere.
O mare durere să iubeşti, o mare nenorocire să scapi de aceasta durere – Ion Luca Caragiale

Sper sati placahee hee

| marilus a răspuns:

-Iubirea e doar un capitol în viaţa unui băiat.