| Cristinel2008 a întrebat:

Imi puteti da un sfat va rog? Sunt liceean si plac o fata.sentimentul e reciproc. Eu nu am mai avut prietena pana acum deci nu prea stiu cum ar trebui sa o abordez maine intr. o pauza, ce sa ii zic, cum ma apropii de ea. Funda

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Intreab-o daca vrea ceva de la chiosc,intreab-o pana la cat are ore,ofera-te s-o duci acasa(aveti acelasi drum intamplator,ca ai o treaba),zambeste frumos si intreab-o daca nu vrea sa va plimbati putin(prin curte,in pauza),ia-i tu o ciocolatica de la chiosc si da-i-o,orice e binevenit,doar sa spargi gheata!
Nu te pierde, lasa timiditatea, mai ales ca sentimentul e reciproc!

| nesuferit a răspuns:

Aveti si voi un bar ceva langa liceu? Invito acolo si stai la o discutie cu ea, explica-i care sunt sentimenetele tale, si o sa fie ok

Intro pauza in 10 min ce te astepti sa rezolvi