| DorDeL a întrebat:

Imi puteti explica si mie ce inseamna penis captivus. adica nu ce inseamna ca stiu dar cum poti scapa daca ti se intampla in actul sexual pentru ca am auzit ca este destul de dificil ...gluma fara gluma dar am vazut asta la niste caini si au scapat cu greu saraci... poate dau si funda nu stiu

ps: daca faceti glume sau din astea nu v-ati ales persoana potrivita

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Singura metoda este sa chemi salvarea. Daca ii vei spune operatoareai care este problema, va veni destul de repede un echipaj care ii va face femeii niste injectii cu efect de relaxare a musculaturii vaginale, ceea ce va permite scoaterea pensiului. Nu se poate astepta relaxarea musculaturii vaginale fiindca ambii parteneri au dureri ingrozitoare (femeia poate lesina) si, in plus, se poate produce necroza penisului.

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se intampla atunci cand faci sex, si ea se sperie de ceva, si contracta involuntar muschii de la intrarea vaginului, facand imposibila scoaterea penisului! Se intampla la cei care cauta senzatii "tari", facand-o la cinema, in parc, in lift, si diferite alte locuri in care exista riscul (cautat dinadins!) implicit de a fi descoperiti de altcineva!

In rest, despre riscul capital, ti-a explicat Brigaela!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Am citit ceva de asta si e de naspa, se contracta muschii vaginali sau ceva de genul asta, iar pentru eliberare se cheama nenea Doctoru' care ii face ei o injectie.

| Webber a răspuns:

Trebuie asteptat pentru ca musculatura vaginului sa se relaxeze sau penisul sa iasa din starea de erectie.

De retinut faptul ca acest fenomen are cauze psihologice. Cu cat partenera ta se linisteste, cu atat vei avea mai putin de asteptat.