| stance a întrebat:

Imi spuneti si mie niste statusuri de dragoste cum ca mai pierdut din vina ta ceva de genu dau fundita la cele mai multe si frum

Răspuns Câştigător
| Just a kid a răspuns:

Cel ce iubeste nu obtine de la cel iubit decat ceea ce i-a dat el insusi

Stii rutina… Tu imi scrii mesaj…si eu il ignor.

Am invatat ca opusul dragostei nu este ura…ci indiferenta!

. sunt ceea ce sunt nu ceea ce vor altii sa fiu

Nimic nu e asa de tare ca trecutul. Pe acela nimeni si nimic nu-l poate schimba.

apare o intrebare.pe cine o sa doara mai tare? pe tine ca iti vei aminti de mine in fiecare zi? sau pe mine cand stiu ca nu mai vii?

Asta e felul meu. daca nu intelegi tu azi.atunci intelege maine altu

Va Veni O Zi Cand Tu Imi Vei Spune." Eu Sunt Ptr tine, Nu Ptr Alta!" Cu Lacrimi In Ochi Iti Voi sopti. "Ai Fost Ptr Mine, Acum Fii Ptr Alta!

'' Imi place sa cred ca nu am pierdut nimic.Si daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia

Si tu poti fi ranit de o fata. Nu uita ca si baietii plang cateodata

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum

Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck

nimic nu doare mai tare decat un lucru inteles prea tarziu...

Gandeste-te la mine ca la ceva ce ai avut, Ceva ce insa n-ai pierdut; dar a trecut, Pentru ca inapoi nu mai vin. Nu merge!

te minti si acum desi ti-e dor, ai pus orgoliul in fata sentimentelor

cand iti va fi dor de mine, aminteste-ti un singur lucru... ma-i lasat sa plec

ma vrei inapoi? eu nu.nu miza pe faptul ca odata m-ai facut sa plang.am mai crescut...:

Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdute

Cand o vei imbratisa te va durea. Pentru ca in ochii ei se va reflecta doar imaginea mea., stai linistit nu ma ranesti... Chiar ma amuza sa realizez cat de putin GANDESTI!

C ' te uiti mah asa? Obisnuiestte-te ca d acum nu mai sntt` a Ta!

Chiar daca n. o mai vezi zambind, chiar daca n. o mai simti venind chiar daca, daca nu. ntelegi cum s. a intamplat, chiar daca doar amintirile.au ramas de atunci cu voi...cat te. a iubit de mult

Ti'ai placut viata... Ti'ai facut viata. da ai pierdut persoana care te iubea si tragea cu tine...in schimb ai castigat multe tarfe

am treqt prin viata ta, uita`ma de vei putea!

Nu incerca sa-i minti ca EA e doar o oarecare, Ca ei stiu ca amintirea ei inca te doare!

Te mai aştept o zi sau poate două şi dacă vii mă fac că ploua

Mi-as dori sa mai fiu fetita mica pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante.

Aproape tot se iarta dar nimic nu se uita

In continuare crezi ca totu` iti apartine [ rolling eyes ] – - - - – - Poti sa ai orice … dar nu si pe mine [winking ] –"

Vii sau pleci... mi`e totuna...va fi altul in locul tau INTOTDEAUNA

Nu spun cã te'am uïtat... Dar nu mã maï gándesc la tïne!

Ti. a promis stiu! Te. a mintit.stiu! El o sa regrete cand e prea tarziu!

Si chiar iti multumesc. Ca m-ai facut sa vad ca nu esti ce-mi doresc!

Acum ecoul tau îti spune asa : chiar daca ai puterea sa ascunzi ti-e dor de ea!

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cum ii zicea la melodia aia, avea in refren "nu te iert, degeaba incerci, nu ma pot schimba, e vina ta"? Pune titlul melodiei la status. :D
Sau pune link-ul: http://www.youtube.com/watch?v=pn5Q-jHNjvM
Ce zici?

| Maya_9911 a răspuns:

Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti` love struck

• Si o pisica devine tigroaica daca traieste in jungla •

• Si maine e o zi • Si maine voi zambi • Chiar daca mi`e greu • Voi zambi mereu •

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"

• De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

• Uneori amintirile trebuiesc pastrate • Insa cei mai multi se feresc sa faca asta. •

•Are o aura ce te-atrage • Stie ca o placi • De-aia nu te lasa-n pace • E atat de tacuta • Misterul iti provoaca o privire pierduta •

| • Intotdeauna pregatita pentru raul care vine • Intotdeauna fericita daca treaba merge bine •"

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Din cauza ta sunt fericita!love struck

• Mereu cu zambetul pe buze • Nu se streseaza • Nu prea o intereseaza ce urmeaza •

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

• Nimeni • Nu poate fi la fel ca tine! • Tu imi dai incredere in mine! •

•Mereu vei cauta la o alta Ea • Ceea ce adorai la mine candva • love struck

• Vii • Pleci • Mi`e totuna • O sa fie altu`n locu tau • Intotdeauna •

"• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut • Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

"• N`ai sa poti pleca fara voia mea • Dar daca`ai sa pleci • Eu te voi urma •"

• Nu inghit in sec • Inghit in demisec • Urmatoarea lege o astept direct • Ma exprim sa intelegi mesaju` • Eu nu`s mata sa`mi cenzurez in fata ta limbaju •

• Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

• Inca am suflet de copil • Care refuza sa creasca • Mi`e egal cu tot ce spune lumea asta proasta •

• Si cautai • CAutai • Te uitai in stanga • In dreapta • El nu era • Lacrimile nu se opreau • Dar acum? • De ce te prefaci ca nu-l mai placi? • Cand fardul ti s`a uscat pe obraz? •

• mi-as dori sa mai fiu fetita mica • Pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile frante •

• Nu incerca sa fii a lor • Sunt multi care nu stiu ce vor • J` tine mereu deschisa o ureche • Sunt niste secrete • Doar intre fete love struck

• Model de femeie care caute scanteie • Il parasesti pe fraier • Asta`i cea mai buna cheie •"

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartitlove struck

| Shadow_8612 a răspuns:

1.Ai renuntat la mine atit de usor, si acum ma vrei inapoi. E prea tirziu...pentru noi, e prea tirziu pentru tine.
2.Stiam ca ma vei cauta...stiam asta...si am asteptat.
3.Imi scrii si nu-ti raspund, ma suni si tot nimic, am telefomul inchis, intrebi prietenii unde sunt si nu iti spun nimic nici ei, si te simti rau, nu? Simti ca m-ai pierdut.Asa este... m-ai pierdut pentru totdeauna.
4.Clipele impreuna le-am alungat, am plecat si te-am uitat.
5.Ai vrea sa poti da timpul inapoi, sa ma poti privi din nou in ochi si sa-mi spui cat ma iubesti, dar m-ai pierdut, din vina ta.
6. Te-am iubit candva dar tu ai stricat tot si acum nu mai vreau sa stiu nimic de tine.
7.Tristetea te-a cuprins si ma vrei inapoi...nu o sa ma mai intorc, ti-am dat odata sansa pe care tu ai irosit-o.
8.Plangi de durere, esti singur, ma vrei inapoi, vrei sa te fac din nou sa zambesti... dar n-o sa se intample.
9.Nu sunt aici pentru tine, sunt aici pentru altcineva.
10. O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu.