| Alwaysthesame13 a întrebat:

Imi vine sa dau cu capul de toti peretii cand il vad sau cand il aud pe baiatul cu 1 an mai mare ca mine, care de fiecare data cand trec pe langa el face ca o maimuta, imi trimite milioane de mesaje de dragoste, e non-stop cu ochii pe mine si e "prezent" la mine in clasa in fiecare pauza, face pe amuzantul cand singurul care rade e chiar el si incearca sa ma impresioneze prin toate porcariile pe care le zice si le face, iar eu abia ma abtin sa nu-i mut fata de la loc cand il aud, in ultimele saptamani, cum ma face "cu*** proasta" de fata cu toti colegii, cum ma ameninta ca-mi va face viata un calvar, cum se uita la mine de zici ca vrea sa ma bata, pentru simplul fapt ca nu am vrut sa "fiu cu el" si ca i-am zis sa ma lase in pace odata! Momentan apele s-au mai linistit, dar el tot un handicapat obsedat a ramas, s-a intors la vechile obiceiuri de a ma dispera.i-am zis si mamei, care a avut grija sa complice pe cat posibil lucrurile. De curand am aflat ca baiatu asta are probleme la "mansarda" si ca e in depresie, deci nu-i normal. Acum nici nu mai stiu cum sa reactionez in preajma lui, nu stiu de ce e in stare sa faca si n-as vrea sa am probleme cu el din cauza asta...Cum as putea sa-l fac sa ma lase in pace fara sa-i afectez problema pe care o are?

2 răspunsuri:
| 7639781254 a răspuns:

Spune-i mamei lui.

| agentLuizzett a răspuns:

Poti sa ii zici si tu frumos ca ai prieten si ca el nu te atrage. incearca sa ii vorbesti frumos si sa il faci sa inteleaga ca nu te intereseaza ca si iubit! Poate o sa te inteleaga...