| SeNyS a întrebat:

IMPORTANT. buna ziua, mama mea are un dinte pus, insa mereu i se formeaza puroi in zona lui, si o doare ft tare.asta in special cand trage curent, ce medicamente pentru a nu mai face puroi cunoasteti, sau pentru indepartarea lui? Astept rasp urgent.Multumesc frumos

3 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Pentru infectii de obicei se iau antibiotice; dar e bine se consulte un medic, el ii poate spune mai multe si ii da si medicatia corespunzatoare.

| misiik a răspuns:

Sa mearga la medicul dentist la care ia pus dintele, ca sa vada care e situatia.

| inna_1376 a răspuns:

Eu stiu ca ampicilina era buna sau tretraciclina sunt antibiotice. Daca sunt luate corect isi fac efectul.