| Jimmy69 a întrebat:

Impreuna cu prietena mea ne-am " jucat " putin (nu am facut sex pana acuma, suntem amandoi virgini)

Prin jucat insemnand ca ne-am dezbracat complet, ne-am sarutat nu stiu ce, m-am jucat cu penisul (fara prezervativ) in jurul vaginului, i-am bagat degetul in vagin cam jumatate din degetul mare la un moment dat.

I-a intarziat ciclul 5 zile, e posibil sa fi ramas gravida?

PS : Eu nu am ejaculat! Ea nu are ciclul neregulat!

Astept raspunsurile dumnevoastra, multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Zici ca nu ai ejaculat, dar daca pe capul pensului ai avut lichid prespermati, este posibil ca prietenata ta sa fi ramas gravida.

| AlexandruParaschiv98 a răspuns:

Stai linistit ca nu a ramas, si pe viitor foloseste prezervativul, este cel mai sigur mod de a va proteja reciproc!

| CastraveţiMuraţi a răspuns:

Nu a rămas gravidă, fi liniştit.Probabil e la o vârstă la care ciclul încă se reglează şi nu are o dată concretă.