| anonim_4396 a întrebat:

În 10 și în 23 iulie am avut contacte sexuale neprotejate, în 23 a fost ultima mea zi de ciclu, nu au fost cu ejaculare in interior si nici nu e vorba de masturbare înainte, în 26 iulie am inceput sa iau anticonceptionale yasmin(la recomandarea ginecologului)acum sunt in a 2 a zi de pauză) credeti ca o sa imi vina? Am si un test negativ efectuat la 24 de zile de la contactul sexual din 23 iulie, în rest am avut doar contacte sexuale protejate și verificate.

5 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Mereu exista acest risc de sarcina, daca este act sexual neprotejat.
Fiti responsabili!
Folositi prezervativul inaintea fiecarui contact sexual!

| Mariaa005 a răspuns:

In zilele de menstruație, inclusiv ultima, nu poti rămâne însărcinată, pe 10 nu puteai ramane însărcinată avand in vedere ca ai avut menstruație dupa, testul cu rezultat negativ e facut la timp, nu puteai ramane însărcinată.

Sper ca te-am ajutat

| anarosca78 a răspuns:

*tin sa mentionez ca luna asta nu am fost protejată de anticonceptionale ca le-am luat din a 9 a zi de ciclu (tot după recomandarea ginecologului)*

| MirceaStoica a răspuns:

Am patit si eu la fel si am avut disfunctie erectila de natura psihologica.

| giorgio26 a răspuns:

Stai liniștita prietenei mele i s-a întâmplat. acest lucru deși noi ne dorim sa avem un copil ia întârziat 5 zile și nu a fost însărcinată