| anonim_4396 a întrebat:

In ce cazuri preferati o relatie fara implicatii?

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

In mod normal prefer o relatie serioasa, de durata. Ma implic intr-o relatie fara implicatii cu o veche prietena sau atunci cand sunt fericit din orice punct de vedere si adopt varianta fie ce -o fi, nu imi pasa, vreau sa ma distrez. ( gen vara trecuta ).

| Vizitiul a răspuns:

Acelei chestiuni nu i se poate atribui apelativul "relatie".

| catthshshshs a răspuns:

Daca nu exista implicatii, nu se numeste relatie.

| elyssa20 a răspuns:

Relatiile amoroase au luat noua intorsatura: nu mai e necesar ca parterii sa fie impreuna, respectiv sa formeze un cuplu stabil, ci ii leaaga o stransa relatie de prietenie, in care partenerii intretin relatii sexuale fara a avea insa obligatii unl fata de celalalt. Americanii ii spun "friends with benefits" si este un tip de relatie din ce in ce mai practicat, nu doar in randul tinerilor. Chiar daca aparent este o relatie fara griji si obligatii, sunt unele lucruri care ar trebui luate in considerare pentru ca totul sa mearga struna.

| mihaa a răspuns:

Cand ai o aventura. nu?
mergi, i-o tragii si ca -am atit, nu exista sentimente, sau poate sunt de moment

| paa a răspuns:

Nu as prefera o relatie fara implicatiihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aveti dreptate m-am exprimat gresit cand am spus "relatie". de fapt vroiam sa aflu mai multe pareri despre ceea ce numea elyssa "friends with benefits".