| anonim_4396 a întrebat:

In ce conditii un baiat respinge o fata?

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde. Dacă am deja o relaţie şi nu-mi doresc alta, le resping pe toate din secunda 1. În mod politicos dar tot respingere îi zice.
Dacă nu sunt într-o relaţie şi caut să formez una atunci depinde de fiecare în parte. În cazul meu, motivele de respins aproape din prima sunt:
1. incultura (dacă deschide gura şi-mi vine să i-o închid cu piciorul e clar că nu avem ce discuta)
2. fundamentalismul (dacă printre discuţii aud slobozeli de genul "vreau să fiu virgină până la căsătorie = PA! Alta!)
3. Dacă e mult prea slabă (mă gândesc c-aş putea să-i fac rău fizic fără să vreau)
4. dacă pretinde să fie întreţinută sau sub pretextul romantismului are pretenţii la cadouri în mod regulat(eu nu-s fabrică de bani şi nu cadourile duc o relaţie).
5. dacă mă prind că e nesinceră cu unele aspecte.
6. dacă insistă în orice după ce i-am explicat odată clar că "nu". (spre exemplu să insiste să merg cu ea în vreun club - eu nu merg în club niciodată - sau la cumpărături sau oriunde altundeva unde eu nu suport. E simplu: Eu nu te iau la băute, meciuri şi seminarii ştiinţifice - tu nu mă iei la mall unde cuvântul de ordine este trepanarea)

Sănătate.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca e urata, proasta sau indiferenta, zic eu!

| catthshshshs a răspuns:

In general, daca nu o place.

| irina20 a răspuns:

Cand n-o place, cand are o prietena, cand nu vrea o prietena...In general cand nu vrea o relatie cu fata respectiva.

| Silviu591 a răspuns:

"danny" si tu incepi cu procentele.adica de unde stiti voi cum sta chestia asta? toti niste matematicieni...

in cazul meu: sa fie inculta, sa aiba mustata.sa nu fie ingrijita.sa fie materialista, sa aiba fite

| cucaracia a răspuns:

Numa nu in public...

| Anonoim a răspuns:

Cand fata e urata sau se imbraca prost
cand fata il contrzice
cand ea face pe sefa etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când ea e prea insistentă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu te baga in seama sau nu te place

| julia2098 a răspuns:

Cand e cu nasu pe sus adica nu-l bagi in seaa sau ii zici in fata ca nu-l placi

| danny_7368 a răspuns:

Aici sincer sunt un munte de conditii dar eu am sa i-ti spun pe cele care le cred eu de cuviinta. In primul rand un baiat cand vrea sa cucereasca o fata accesta se uita la aspectul fizic ( asta in majoritatea dintre cazuri aprox. 75%). Al doilea rand caracterul pe care il are fata ( daca este o fire nonsociabila, fffffoarte timida, dar mai ales geloasa).