| nikoleta93 a întrebat:

In ce luna apar primele manifestari daca o femeie este insarcinata, si care sunt manifestarile?

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Apar in prima luna: ameteli, greturi( nu neaparat), dureri de sani, cresterea sanilor, lipsa menstruatiei / curgerea unui fluid rozaliu sau maro. cel mai indicat este sa faci un test daca ai dubii, sau sa mergi la ginecolog.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde... uneori ink din prima luna, dar primul semnal de alarma este lipsa menstruatziei... apoi cel mai bine e sa fac un test.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Multe femei nu au deloc manifestari. Dintre cele care au simptome, cele mai multe le resimt incepand cu saptamanile 3 sau 4 si constau in: balonare, somnolenta, greturi matinale, intoleranta pentru mirosuri.

| gabrieladima a răspuns:

Eu sunt in luna a 3-a si nu am nici un fel de simptoma de femeie insarcinata.asa ca depinde de la femeie la femeie.