| Carla90 a întrebat:

In data de 19.01. 2019, am avut un contact sexual care a inceput fara protectie, dar dupa un minut am folosit prezervativ, ejaculând dupa cateva minute in prezervativ.
In 7 februarie mi-a venit ciclul, sau cred eu ca a fost ciclu.A tinut 4 zile.
Doar ca începând de ieri, 22.02. 2019, au inceput sa ma doar sanii si ma duc des la baie.
Oare as putea ramane insarcinata?
Nu a ejaculat in mine dar stiu ca ciclul poate veni si peste o sarcina.
Va multumesc

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod sigur adica in proportie de peste 97-98%, ca ceea ce ti se intampla din data de : ''începând de ieri, 22.02. 2019, au inceput sa ma doar sanii si ma duc des la baie.'' NU poate sa aiba vreo legatura cu o sarcina chiar si una pur ipotetica. Sexul intretinut in data de 19.01. 2019 a avut loc cu 19 zile inainte de data de pornire a menstruatiei, adica inainte de a incepe perioada fertila a ciclului menstrual anterior terminat in data de 6 Februarie. Multa sanatate!

| ℓαυяα a răspuns:

Teoretic, nu. Ca sa fii sigura poți face un test de sarcina.

| Emilian65 a răspuns:

Nu poti fi gravida.

| AndreiZH a răspuns:

Nu are cum pentru ca sa ramai insarcinata trebuie sa ai sperma in vagin ceea ce nu s-a intamplat deci poti sta linistita