| scumpik4u85 a întrebat:

In data de 3 octombrie am facut sex protejat prin metoda coitului intrerupt, apoi mi-a venit menstruatia normal pe 17 cand trebuia sa-mi vina, si azi mi-am facut un test de sarcina si a iesit negativ si totusi nu mia- venit menstruatia care in mod nromal trebuia sa-mi vina azi. sthiti cumva care ar fi motivu?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Metoda coitului intrerupt se incadreaza la sex neprotejat.
Oricum, nu esti insarcinata, testul ar fi trebuit sa-ti induce corect (daca nu ai mai avut contact sexual de pe 3. 10). O intarziere de o zi nu inseamna nimic, e doar o mica dereglare.

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Coitul intrerupt nu este metoda de contraceptie, asa ca sexul pe care l-ai facut nu a fost protejat. Eu cred ca ai o dereglare hormonala.