| anonim_4396 a întrebat:

In dragoste, daca te-a mintit o data ...credeti ca mai exista si o a doua sansa? ( in cazul in care simti ceva pentru partenet/a)

Răspuns Câştigător
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Subscriu criticului.

Cum se spune "Shame on you if you fool me once. Shame on me if you fool me twice."

18 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pe principiul daca a facut-o o data o va face si a doua oara... Mai poate exista a doua sansa... dar nu va mai fi niciodata la fel. Am fost mintita de fostul meu prieten pe undeva pe la inceputul relatiei... Am continuat, dar m-am comportat urat cu el si nu am mai avut incredere in el... Si pana la urma ne-am despartit pentru ca nu puteam avea o relatie adevarata (sa fim si fizic impreuna)... Daca chiar crezi ca merita si ca nu sunt alti 10000 de barbati care sunt mai pe gustul tau decat el... poti incerca sa-i mai dai o sansa si sa vezi cum decurge... Multa bafta!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca iubesti cu adevarat, ierti, dar de uitat nu uiti niciodata.

| Sara a răspuns:

DEpinde cat de mare a fost minciuna. Daca exista ceva ce o sa ma faca sa l cred, sau a avut motiv intemeiat pntr a ma minti. sigur ca il voi ierta. In dragoste si in razboi multe sunt acceptate happy

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Pentru orice exista a doua sansa. Totusi va fi destul de greu - pentru ca va plana suspiciunea din partea ta... chiar si cand iti va spune adevarul adevarat. Depinde cat de mare a fost minciuna, depinde cat de tare te-a afectat... Daca il iubesti vei incerca sa treci peste si cu timpul totul va intra pe fagas normal. Asta in caz ca ceva nu-ti va alimenta in permanenta starea de suspiciune.
Daca te decizi sa-l ierti, trebuie sa incerci si sa uiti (daca poti). Trebuie sa fie ca si cand n-ar fi fost... fara reprosuri din partea ta si fara sa-i amintesti in permanenta "Da, stiu eu, asa ai spus si atunci... si m-ai mintit". De obicei multa lume spune ca iarta dar nu uita... Poate ca ar fi mai bine sa uite - ca asa ar ierta mai sigur.
Iti doresc o viata frumoasa si sa stii sa acorzi cea de-a doua sansa cui merita.

| mikiscence a răspuns:

Eu stiu ca prima data cand a mintit a fost mai greu apoi devine o obisnuinta...acum depinde si cum te-a mintit.cat de grav e... daca e foarte grav atunci.depinde de tine. tu sanse poti sa-i dai o suta... dar mai bine .noi fetele ...sa mai gandim si la rece.sa mai lasam sentimentele astea si sa luam masuri!happy

| Elena0210 a răspuns:

Eu urasc minciuna si mai ales intr-o relatie! Recunosc si si eu am mintit dar stiu ca nu e bine!
Depinde de gravitatea minciunii dar dupa ce persoana la care tii si in care ai incredere te-a mintit, te face sa iti cam pierzi increderea in ea.

Eu am fost mintita si de atunci nu mai am incredere in baietii si cred ca toti sunt la fel. Poate ca gresesc dar nimeni nu mi-a dovedit contrariu!happy

| Elena0210 a răspuns:

Dar daca iubesti cu adevarat probail se poate acorda o a doua sansa!

| catalina_2916 a răspuns:

Oricand exista o a doua sansa.depinde doar de personalitatea si demnitatea fiecaruia.adica daca poate sa-i mai acorde sau nu o sansa unei persoane...depinde aici si de gravitatea minciunii... daca te-a mintit o data, q sigurantza o va face si a doua oara...mai ales ca prin acordarea unei a doua sanse va vedea k il iubesti si te va mai mintii inca o data pentru ca se va gandi k il vei ierta iar...sincer,daca minciunea lui te-a afectat atat de mult nu se merita sa-i mai acorzi o sansa. u vei fi cea care va suferi in cazul unei alte tradari/minciuni... pup

Răspuns utilizator avertizat
| Amelia87 a răspuns:

Hmm..acuma depinde si de minciuna, de cit de grava e... In dependenta de asta decizi daca ii mai dai o sansa, sau nu...

| sevraj a răspuns:

Sa spunem ca da, dar daca a facut-o o singura data, fii constienta ca o va mai face si a 9999999-a oara big grin, mare grija.

| rachid_4824 a răspuns:

Am si eu un raspuns pentru Lory>nu neaparat toate persoanele sunt la fel, asta depinde si de modul in care te comporti cu persoana respectiva! Daca tia ascuns ceva nu inseamna ca gata, e sfarsitul lumii! si tu la randul tau poate o sa gresesti in fata cuiva, si atunci gata, totul sa fie pierdut?! Apropo Lory, daca nu mai ai incredere in niciun baiat, care ar fi baiatul ideal pentru tine, daca mai exista asa ceva? de ce sa nu ierti? eu zic ca daca ti cu adevarat la persoana respectiva, poti trece, dar daca se mai intampla inca odata atunci chiar nu mai are rost!

| fya a răspuns:

Da intotdeauna exista o noua sansa, dar pentru cine merita cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cat de mare a fost minciuna si care a fost intentia ei. Sincer nu apreciez minciuna... sanse mici de impacare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu a fost vorba de infidelitate, poate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu acord niciodata o a-2-a sansa in dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei cand prinzi pe cineva cu minciuna e naspa. e mai naspa daca nu o si justifica cumva. Cred ca o doza mica de paranoia din partea ta n-ar strica insa nu exageratahappy... Mai da-i o sansa, oricine greseste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te minte o data, te va minti si a 2a oara.Nu conteaza cat de grava este minciuna, ea devine o obisnuinta. Ori te obisnuiesti cu ideea ca te va minti mereu si ierti, ori pui capat.