| principessa1 a întrebat:

In februarie 2014 am facut cunostinta cu un baiat X prin matusa lui care a dorit ca noi sa ne cunoastem. Atunci el invata in alta tara, de aia si ne vedeam foarte rar. Cand revenea in tara- numaidecat venea la mine. Abia anul asta in iulie a revenit cu serviciul in acelasi oras cu mine. De multe ori a incercat sa aiba o relatie sexuala cu mine-eu insa il refuzam pentru ca nu eram sigura pe el. In august anul asta m-am culcat cu el, acum imi pare rau ca am facut greseala asta, poate ca era prea devreme. Deseori ne certam pnt ca ne vedeam mai rar, mai luam prinzul impreuna in timpul saptaminii insa numai in weekend ne vedeam ca sa petrecem vreo zi impreuna.De asta ma suparam pe el ca mereu era ocupat, voiam mai multa atentie dar el mereu gasea motive ca nu putem sa ne vedem chiar zilnic- are si el treburi pe la serviciu.etc. De multe ori ii ziceam ca trebuie sa punem punct relatiei noastre pnt ca in modul asta nu mai poate continua, insa el impiedica lucrul asta- ma suna, ma cauta. Pina zilele trecute cand mi-a propus sa luam o pauza ca sa ne ghindim daca intr-adevar dorim sa fim impreuna sau nu. (Concretizez ca am mai luat o pauza de 1 luna vara dar dupa cateva zile ne-am impacat).Il iubesc foarte mult si mii foarte greu sa accept pauza asta. Oare e doar o pauza sau despartire definitiva? Ma gandesc ca el mi-a zis de pauza ca sa nu ma raneasca. Merita sa mai lupt pentru el? Ce pot sa fac ca sa-l reintorc?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In dragoste nu iei pauze!
Baiatul asta are motivele lui sa nu-ti dea drumul, are sex cand are chef si bieneinteles cu o fata cuminte, ceea ce-i relatia perfecta. Singurul lucru nesanatos aici, este ca nu are sentimente pentru tine, altfel nu ar putea sa stea fara sa te vada zilnic. cand apar pauzele in relatie, inseamna ca relatia se rupe curand.

| principessa1 explică (pentru Violleta2022):

Niciodata nu accepta ca sa ne despartim deoarece eu nu suportam faptul ca ne vedeam mai rar, pana acum cand mi-a zis ca sa luam o pauza, el a venit cu ideea.Nustiu daca sa-l mai caut sau sa accept ideea ca totul s-a terminat intre noi.

| corbulalbrosu a răspuns:

O dragoste adevarata ar fi necesitat ca zilnic sa fiti impreuna, sa stati cat mai mult si cat mai des "strans lipiti" unul de altul, De asemenea sa fi existat cat mai multe momente de maxima tandrete, cu sedinte lungi de pettiing, condimentat cu toate fanteziile sexuale posibile. Daca nu o faceti nici macar acum la varsta aceasta, se pune intrebarea : atunci cand? Fara o schimbare radicala a comportamentului tau si a filozofiei tale despre viata nu vei reusi sa-l readuci langa tine, iar in cazul unei eventuale despartiri nu vei face "casa buna" nici cu un alt baiat/barbat. Mult succes in viata!

| Emilian65 a răspuns:

Mai incearca, poate pauza propusa de el se micsoreaza si reluati relatia mai repede.