| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu baiatul care am zis ca ma place dar eu nu il plac i-am zis ca nu poate fi nimic momentan intre noi.Nu l-am refuzat am zis doar ca acum nu pot fi cu el.Insa acum s-a suparat pe mine nu vrea sa mai vorbeasca cu mine straight face Nu vroiam sa se ajunga aici vreau doar sa fim amici. Ce pot face sa nu mai fie suparat si sa inteleaga?

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

@effect bullshit
Pai daca este mai sentimentalist sau chiar te placea cu adevarat l-ai ranit prin refuzul tau si acum normal ca s-a suparat pe tinelaughing daca nu vrei sa fii cu el eu zic sa nu il mai bagi in seama lasa-l in pace...ca daca o sa-l bagi si o sa incerci sa te impaci el probabil o sa creada ca are o sansa cu tine sau tot o sa tina la tine si va incerca...in fine depinde de genul lui^^ cea mai buna solutie ar fi sa-l lasi in pace pana iti propune el sa fiti amici (daca iti propune) caci daca ii propui tu poate ii vine vreo idee ca te lasi mai greu ^^
funda? XD

3 răspunsuri:
| effect a răspuns:

Incearca sa l lasi putin sa si puna si el ordine in ganduri
Nu il presa, poate el simte nevoia o perioada sa nu vorbeasca cu tine
Dupa, poti sa ti ceri scuze si sa i spui ca deocamdata nu esti pregatita pentru o relatie
Si vei vedea ca ii va trece supararea si va fi bine :-)

| Marya_7001 a răspuns:

Eu cred ca daca te place asa cum ai zis, se va intoarce el la tine pentru ca nu va rezista sa nu vorbiti. atunci ii poti explica ca tu vezi in el decat un prieten, nimic mai mult. Cred ca va intelege. Mult succes!

| Brunetyka a răspuns:

Pai...
incearca sa mai vorbesti cu el...
spune-i ca pentru catva timp vrei sa fii singura...
si cred ca va intelege`
bft